UA / RU
Підтримати ZN.ua

Повна реінтеграція окупованого Донбасу займе мінімум 25 років - Резніков

За словами Резнікова, "не потрібно тішити себе ілюзіями"

Повна реінтеграція окупованих Росією територій Донбасу займе не менше 25 років.

Про це заявив міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в інтерв'ю LB.ua.

"Реінтеграція, повноцінне повернення цих територій в економічне, ментальне поле України, на нашу думку, займе мінімум одне покоління. Звідси і 25 років", - сказав він.

За словами Ренікова, "не потрібно тішити себе ілюзіями", мовляв, завтра Україна поверне тимчасово окуповані землі і "відразу все вирішить, проведе реінтеграцію".

"Там люди вже сім років живуть під впливом дуже потужної пропаганди. З її наслідками нам доведеться як державі жити і боротися", - додав він.

Читайте також: У Мінреінтеграції оцінили майнові збитки від війни в Донбасі

Також Резніков заявив, що після деокупацію в Донбасі спочатку потрібно буде провести роззброєння і розмінування, а українською мовою там почнуть говорити через два роки після цього всього.

На початку січня в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій повідомили про те, що завершили розробку законопроєкту, який визначає особливості перехідного правосуддя в окупованому Донбасі. Тоді Резніков заявив про те, що головним завданням перехідного періоду і мирної реінтеграції є відновлення довіри між людьми. За словами міністра, законопроєкт про перехідне правосуддя передадуть Верховній Раді в першому кварталі 2021 року.

Своєю чергою

 Заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов заявляв про те, що Концепція перехідного правосуддя, яка перебуває на розгляді в ОПУ, має стати рамковим документом, що визначає основні вектори державної політики для вирішення наслідків збройного конфлікту.

За його словами, чотирма основними елементами концепції є: відшкодування шкоди потерпілим; притягнення до відповідальності за найтяжчі злочини; право на правду, зокрема історичну; заходи щодо недопущення конфлікту в майбутньому. Мамедов також зазначив, що усі чотири елементи перехідного правосуддя мають працювати в комплексі. У цьому і буде запорука успіху.

Як застосовуватиметься принцип невідворотності покарання до російських найманців та інших військових? Чи будуть покарані українські громадяни, які отримали російський паспорт на окупованих територіях? Де можуть судити вище керівництво Росії за воєнні злочини і злочини проти людяності? Про це читайте у другій частині інтерв'ю Тетяни Силіної із заступником генерального прокурора України Гюндузом Мамедовим. Першу частину інтерв'ю ви можете прочитати тут.