UA / RU
Підтримати ZN.ua

Посол Канади озвучила, в чому небезпека закону про олігархів

За словами посла, закон не повинен бути спрямований проти конкретних людей.

Посол Канади в Україні Лариса Галадза, коментуючи прийняття в Україні "закону про деолігархізацію", заявила, що фіксувати в законодавстві будь-яку конкретну категорію людей може бути небезпечно.

"Потрібно, щоб закон завжди був спрямований на дії, або це гарна дія, або погана дія - не на людей. Я розумію, що є наміром цього закону, але у нас йде інакше", - повідомила Галадза під час молодіжної зустрічі Київського безпекового форуму "Захід-Схід, Північ-Південь" у Львові, передає "Інтерфакс-Україна".

За її словами, в Канаді діє ряд законів, які говорять про лобізм, про фінансування виборчих кампаній, про власність стратегічних індустрій, про всякі такі речі. І цей склад разом протидіє таким чином.

Читайте також: У Раду подали 12 постанов про скасування закону про олігархів

Відзначимо, раніше посол Великої Британії Мелінда Сімонс висловила переконання, що закон "про деолігархізацію" знизить вплив корпоративних інтересів на політику і економіку України, проте вказала на цілий ряд необхідних заходів, щоб це стало реальністю.

Верховна Рада 23 вересня підтримала 279 голосами законопроект «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаних з надмірним впливом осіб, які мають значний економічний або політичний вплив в суспільному житті (олігархами)», т.зв. «Закон про деолігархізацію». Після прийняття законопроекту голова Венеціанської комісії запросив у президента України Володимира Зеленського текст законопроекту для оцінки.

Детальніше про те, як законопроект здатний вплинути на олігархів і справжні мотиви його прийняття читайте в статті Юлії Самаєвої "Закон про олігархів прийнятий. Про що він говорить, а про що замовчує" в ZN.UA.