UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко запропонував залишити Раді право звільняти генпрокурора

У парламент надійшов проект внесення змін до Конституції в частині правосуддя.

Президент України Петро Порошенко у середу, 27 січня, закликав лідерів парламентських фракцій підтримати проект внесення змін до Конституції, який передбачає збереження за депутатами права висловлювати недовіру генпрокурору, повідомляє прес-служба глави держави.

"Мною було прийнято рішення відновити парламентський контроль над Генеральною прокуратурою, у проекті повернути право Верховній Раді висловлювати недовіру, що тягне за собою відставку Генерального прокурора", − зазначив Порошенко.

Він також додав, що проект, схвалений Венеціанською комісією, містить норму про ліквідацію суддівської недоторканності.

"Непроходження переатестації тягне за собою автоматичну відставку судді, значно збільшується прозорість в підборі суддівських кадрів і значно підвищується відповідальність суддів за винесення неправосудних рішень", − підкреслив президент.

"Таким чином ми робимо все, щоб забезпечити незалежність судової гілки влади, в першу чергу, від корупції, і друге - від політичного втручання", − підсумував глава держави.

Нагадаємо, у вівторок, 26 січня, голова фракції БПП Юрій Луценко повідомив, що Порошенко погодився залишити за Радою право висловлювати недовіру генеральному прокурору.

У п'ятницю, 22 січня, КСУ визнав законопроект про судову реформу, що не суперечить Конституції України.

25 листопада 2015 року президент України Петро Порошенко вніс у Верховну Раду проект судової реформи.

Раніше 26 жовтня Венеціанська комісія схвалила рекомендації щодо судової реформи в Україні. Представник України у Венеціанській комісії Володимир Пилипенко повідомив, що комісія в цілому позитивно оцінила прагнення української сторони до реформи судочинства.

Член Венеціанської комісії від України у 2009-2013 роках Марина Ставнійчук вважає, що істотні кроки з реформування судової гілки влади відкладаються на віддалену перспективу.

"Помилковість алгоритму судової реформи полягає в тому, що Україна почала її не зі збалансованих змін до Конституції України, а з прийняття законів, вигідних, з точки зору політичної кон'юнктури", − пише автор у своїй статті для DT.UA.

Детальніше про судову реформу та аналізі основних положень президентського законопроекту читайте в статті Марини Ставнійчук Незалежне правосуддя під патронатом президента у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".