UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко закликав французьких депутатів спільно з Україною протидіяти будівництву "Північного потоку-2"

Учасники зустрічі на Банковій обговорили хід реформ і співробітництво між країнами по лінії НАТО і Євросоюзу.

Президент України Петро Порошенко у п'ятницю, 6 лютого, прийняв делегацію депутатів французького парламенту на чолі з головою групи дружби "Франція-Україна" в Національних Зборах Франції Валерією Фор-Мунтян. У ході зустрічі український президент закликав французький парламентаріїв спільно протидіяти будівництву газопроводу "Північний потік-2", повідомляє прес-служба глави держави.

Порошенко вказав на неприпустимість будь-яких контактів європейських політиків з окупаційною адміністрацією анексованого Криму і закликав французьких депутатів займати активну позицію з цього питання.

У ході зустрічі сторони також обговорили питання економічного співробітництва між країнами, українські реформи, а також співробітництво України та Франції по лінії ЄС і НАТО.

Президент України подякував депутатам за послідовну підтримку Францією державного суверенітету і територіальної цілісності України, відзначивши важливість їх поїздки у Донбас.

Повідомлялося, що 21 березня євродепутати підтримали законопроект Єврокомісії, який поширює правила внутрішнього газового ринку ЄС на газопроводи, які розташовані не на континенті, в тому числі - на "Північний потік-2", який у своєму нинішньому вигляді не відповідає правилам так званого третього енергетичного пакета ЄС, оскільки повністю належить російському "Газпрому".

Раніше, 11 березня, проти будівництва "Північного потоку-2" зі спільною заявою виступили парламенти Литви, Латвії та Польщі. Пізніше до них приєдналася й Естонія.

Однак Федеральне відомство з судноплавства і гідрографії Німеччини видало дозвіл на будівництво 30-кілометрової ділянки газопроводу.

Фінляндія також погодила будівництво "Північного потоку-2".

Система "Північний потік-2" складається з двох паралельних гілок трубопроводу, пропускною здатністю близько 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

Детальніше про ризики "Північного потоку-2" читайте у статті Олени Павленко "Третій непрохідний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".