UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко вніс у Раду проект указу про введення воєнного стану на 30 діб – Турчинов

На сайті парламенту поки що опублікований проект указу про введення воєнного стану на два місяці.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов повідомив, що президент України Петро Порошенко вже вніс до парламенту оновлений проект указу про введення воєнного стану строком на 30 діб.

"Що стосується часу введення воєнного стану: президент у своєму зверненні чітко заявив, що до 30 днів. Він вніс відповідний документ у парламент. І я під стенограму чітко фіксуючи цю позицію: йдеться про тридцять днями введення воєнного стану", - заявив секретар РНБО в ході позачергового пленарного засідання Верховної Ради у понеділок ввечері, 26 листопада.

Зазначимо, що на сайті Верховної Ради станом на 20:00 понеділка було опубліковано проект президентського указу про введення воєнного стану на 60 діб.

25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали шість українських моряків, росіяни незаконно затримали 23 українських військовослужбовців.

Командування ВМС ЗСУ підкреслює факт того, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що ніяких повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом державного кордону".

Українські правоохоронці переходять на посилений режим несення служби, ЗСУ та СБУ приведені в повну бойову готовність, в море вийшли кораблі Військово-морських сил України.

Опівночі з 25 на 26 листопада відбулося екстрене засідання РНБО, на якому Порошенко ініціював запровадження в Україні воєнного стану. Рада розпочала розгляд цього питання на позачерговому засіданні в понеділок. Своїм указом Порошенко вводить воєнний стан на всій території України з 9:00 ранку 28 листопада на 30 днів. Він також виключив перенесення президентських виборів з-за військового положення. Проте, в нинішньому проекті указу президента, опублікованому на сайті Ради, є пункт про обмеження конституційних прав і свобод громадянина, передбачених дванадцятьма статтями Конституції України: 30-34, 38, 39, 41-44, 53.

Разом з тим, на экстенном засіданні Радбезу ООН країни Заходу підтримали Україну. Пропозицію Росії щодо ситуації в Керченській протоці Радбез заблокував.