UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко спрогнозував наслідки для РФ у разі блокування відправки миротворців до ОРДЛО

Українська дипломатія повинна працювати над тим, щоб ціна окупації Донбасу для Кремля постійно зростала.

Президент України Петро Порошенко вважає, що світова спільнота має посилити санкції проти Російської Федерації, якщо вона заблокує відправку миротворців до ОРДЛО. Глава держави припустимо, що РФ як постійний член Ради Безпеки ООН скористається правом вето під час голосування за мандат міжнародної миротворчої місії.

"Значить, будуть посилені санкції. Санкції будуть у дуже чутливих сферах. Наприклад, фінансовій. Наприклад, інші активи найближчого оточення Путіна. Наприклад, заборона передачі у чутливих технологіях, що формують російську економіку", - заявив Порошенко в ефірі "Радіо НВ" увечері в середу, 10 квітня.

Президент підкреслив, що російська економіка глибоко інтегрована в світову, і санкції можуть бути для неї дуже болючими. Тому українська дипломатія повинна докладати максимум зусиль, щоб ціна окупації українських територій для РФ постійно зростала.

Порошенко також вказав на загрозу ослаблення і скасування санкцій проти РФ, якщо зовнішньополітичний курс України будуть визначати і реалізовувати люди без належних навичок і розуміння обстановки.

"Якщо прийдуть некомпетентні люди, санкції будуть скасовані", - попередив президент.

Глава держави в черговий раз озвучив официальнуб позицію Києва щодо миротворців в Донбасі: Україна наполягає на розміщення повноцінної миротворчої місії на всій території ОРДЛО, включаючи неконтрольований ділянку кордону. Використання "блакитних шоломів" в якості супроводу або охорони спостерігачів СММ ОБСЄ президент назвав неприйнятним.

У ході виступу на Генасамблеї ООН 20 лютого президент України Петро Порошенко запропонував відправити до ОРДЛО технічну оціночну місію для підготовки до введення миротворців.

Представник України в ООН Володимир Єльченко пояснив, що технічна місія ООН могла б провести аналіз військово-технічного аспекту миротворчої місії і визначити кількість військовослужбовців, яких необхідно направити в регіон.

Наприкінці січня Петро Порошенко повідомив, що три постійних члени Ради Безпеки ООН – США, Британія і Франція - підтримують введення миротворців до ОРДЛО.

Раніше голова ОБСЄ Мирослав Лайчак повідомив про готовність Організації підтримати розміщення миротворців ООН у ОРДЛО, надати підтримку та поділитися досвідом роботи в регіоні.

Спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер заявляв, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможлив

Україна наполягає, що мандат місії поширювався на всю окуповану територію, включаючи неконтрольовану ділянку кордону з РФ.

Росія, у свою чергу, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.

Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".