Президент Петро Порошенко назвав ухвалення закону про Вищий антикорупційний суд великим кроком вперед на шляху побудови правової держави та подолання корупції в Україні.
"Наша країна зробила ще один важливий крок на шляху до побудови європейської держави, де всі рівні перед Законом. Це був не перший крок на цьому шляху, і він не буде останнім. Але я вважаю, що він став показником незворотності шляху України до справжньої демократії", - йдеться в статті Порошенка, опублікованій в американському виданні The Washington Post у понеділок, 18 червня.
Глава держави запевнив, що перемога над корупцією є його метою, констатувавши, що процес реформ не був простим.
За словами Порошенка, будучи обраним президентом у 2014 році він вирішив спрямувати зусилля на побудову "абсолютно нової архітектури для боротьби з корупцією". Своїми союзниками на цьому шляху він назвав українське громадянське суспільство, МВФ і міжнародних партнерів у Європі та Північній Америці.
Основними противниками реформ і боротьби з корупцією усередині країни, на думку президента, є політики-популісти, пов'язані з олігархами. Саме олігархи, на думку Порошенка, можуть стати першими потенційними "клієнтами" антикорупційного суду.
"Українські популісти голосно використовують риторику боротьби з корупцією, не будучи зацікавленими у вирішенні цієї проблеми. Вони є членами колишньої "Партії регіонів" Віктора Януковича і союзниками антиреформістських олігархів. Зрештою, олігархи, які живуть в розкішному засланні в Західній Європі, першими зможуть зіткнутися з антикорупційним судом. Діючи злагоджено, всі вони зробили все можливе, щоб спробувати заблокувати створення антикорупційного суду", - йдеться у статті президента.
Порошенко констатував, що зусилля противників створення антикорупційного суду виявилися марними.
"Антикорупційний суд буде перлиною в короні архітектури, необхідних Україні для побудови правової держави", - запевнив глава держави.
Він висловив упевненість, що новий суд буде сформований і зможе почати роботу найближчим часом.
"Зарубіжні експерти здійснюватимуть нагляд за відкритим та прозорим відбором професійних суддів, а кандидати пройдуть ретельну перевірку. Після запуску суд почне свою роботу, допомагаючи закрити всі функціонуючі корупційні схеми і притягуючи винних до відповідальності", - додав Порошенко.
Президент закликав європейських партнерів ретельно перевіряти походження коштів, які виводяться з України, і не вкривати олігархів і корумпованих політиків і чиновників, який переховується від українського правосуддя.
"У нас попереду ще багато роботи. Але прийняттям цього закону ми продемонстрували, що зворотнього шляху немає. Лише наші спільні та узгоджені зусилля, щоб стати мирним, безпечним, вільним від корупції союзником ЄС і НАТО в сильній та об'єднаній Європі", - підсумував Порошенко.
Нагадаємо, 7 червня Верховна Рада прийняла закон "Про Вищий антикорупційний суд". Президентський законопроект у другому читанні і в цілому підтримали 315 народних депутатів. За закон голосували більшість фракцій і депутатських груп за винятком "Опозиційного блоку" і "Радикальної партії".
11 червня президент Петро Порошенко підписав закон про Вищий антикорупційний суд.
Детальніше про законопроект читайте в матеріалі Анастасії Красносільської "Антикорупційний суд: за що проголосував парламент" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".