UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко анонсував розгляд судової реформи та безвізових законів наступного тижня

Президент також не виключив, що депутати можуть торкнутися питання кадрових змін в Кабміні.

Читайте також: Яценюк запропонував винести на референдум поправки до Конституції

Верховна Рада повинна розглянути проект внесення змін до Конституції (в частині правосуддя), а також ряд законопроектів з безвізового пакету на наступному сесійному тижні. Про це президент України Петро Порошенко заявив в інтерв'ю журналістам українських телеканалів, яке демонструвалося вечорів у неділю, 24 січня.

"Чого чекає народ на наступному тижні від парламенту? Прийміть, будь ласка, в першому читанні конституційну реформу в частині судової системи. Ніхто далі не збирається миритися з ситуацією, яка у нас є в судовій системі. Ніхто не дозволить далі мати судову недоторканність, демонструвати безвідповідальна поведінка при прийнятті судових рішень", − підкреслив президент. Він також уточнив, що очікує від депутатів прийняття пакету безвізових законів, а також законопроектів, які спрямовані на підвищення військової дисципліни.

Крім того, Порошенко не виключив, що парламентарії можуть розглянути питання кадрових змін у Кабінеті міністрів.

"Депутати можуть, якщо є необхідність, обговорити і внести зміни до складу уряду. Я не збираюся туди втручатися, це компетенція парламентської коаліції", − запевнив глава держави. Він також закликав парламентаріїв відповідально поставитися до питання збереження єдності проєвропейських сил і назвав безвідповідальними спроби розхитати коаліцію.

Напередодні заступник глави парламентської фракції "Блоку Петра Порошенко" Ігор Кононенко не виключив, що Верховна Рада може розглянути судову реформу 28 січня.

Читайте також: Яценюк запропонував винести на референдум поправки до Конституції

У п'ятницю, 22 січня, КСУ визнав законопроект про судову реформу, що не суперечить Конституції України.

25 листопада 2015 року президент України Петро Порошенко вніс у Верховну Раду проект судової реформи.

Раніше 26 жовтня Венеціанська комісія схвалила рекомендації щодо судової реформи в Україні. Представник України у Венеціанській комісії Володимир Пилипенко повідомив, що комісія в цілому позитивно оцінила прагнення української сторони до реформи судочинства.

Член Венеціанської комісії від України у 2009-2013 роках Марина Ставнійчук вважає, що істотні кроки з реформування судової гілки влади відкладаються на віддалену перспективу.

"Помилковість алгоритму судової реформи полягає в тому, що Україна почала її не зі збалансованих змін до Конституції України, а з прийняття законів, вигідних, з точки зору політичної кон'юнктури", − пише автор у своїй статті для DT.UA.

Детальніше про судову реформу та аналізі основних положень президентського законопроекту читайте в статті Марини Ставнійчук Незалежне правосуддя під патронатом президента у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".