UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенка, Яценюка і Гройсмана закликали пришвидшити інтеграцію до НАТО

Україна має моральне і юридичне право на членство в Альянсі, переконані Леонід Кравчук і однодумці.

Члени організаційного комітету громадянського руху "За Україну в НАТО" звернулись до президента України Петра Порошенка, спікера Володимира Гройсмана та прем'єр-міністра Арсенія Яценюка із закликом максимально пришвидшити інтеграцію України до НАТО.

Під відкритим листом до керівництва держави, датованим 8 липня і оприлюдненим 17 липня, підписались Надзвичайний і Повноважний Посол України Володимир Василенко, народний депутат Верховної Ради України І, ІІ, III, IV та VI скликань Іван Заєць, перший президент України Леонід Кравчук, колишній прем'єр-міністр, міністр оборони та голова СБУ Євген Марчук, екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко, український поет та громадсько-політичний діяч Дмитро Павличко, надзвичайний і Повноважний Посол України Юрій Щербак.

Автори звернення переконані, що "захист незалежної державності України шляхом індивідуальних оборонних зусиль має бути доповнений масштабною інтеграційною співпрацею з НАТО, результатом якої повинно стати повноправне членство нашої держави в цій найефективнішій регіональній організації колективної безпеки".

"Україна має моральне і юридичне право на членство в Альянсі. Запрошення України до членства в НАТО буде історично справедливою компенсацією за внесок нашої країни в ядерне роззброєння та зміцнення міжнародної безпеки і ґрунтується на політиці відкритих дверей, проголошеній в офіційних документах Альянсу, та рішеннях Бухарестського саміту НАТО 2008 року, в яких на найвищому рівні постановлено, що одного дня Україна стане членом Альянсу", - сказано у листі.

Члени руху "За Україну в НАТО" зазначають, що відмова України від членства в Альянсі не змінить ані ворожого ставлення Росії, ані її кінцевої стратегічної мети щодо України, а лише заохотить до подальших зусиль у напрямку нищення української незалежної державності та здійснення світової експансії.

На їхню думку, вище керівництво України повинно зробити все, щоб максимально пришвидшити приєднання до оборонного Північно-Атлантичного Альянсу, і саме заради цієї мети створюється всенародний Громадянський рух "За Україну в НАТО".

Також у заяві висловлене занепокоєння тим, що в Україні немає віце-прем'єр-міністра з питань євроатлантичного співробітництва та єдиного органу, наділеного широкими державними повноваженнями і відповідального за координацію співпраці з НАТО, а Верховна Рада не демонструє активності у виконанні схвалених нею ж документів з питання членства України в НАТО.

Тому, на думку авторів звернення, в Україні необхідно провести всеукраїнський референдум щодо приєднання України до Альянсу.

Як засвідчили результати соціологічного дослідження КМІС, кількість прихильників вступу України в НАТО перевищує число противників. Якщо б референдум про вступ України в НАТОпроходив наприкінці травня 2015 року, 37,4% мешканців України проголосували б за, 35,6% - проти. Близько 27% не визначилися чи не стали б брати участь у такому референдумі.

Нещодавно видання Washington Post припустило, що роль буферу між НАТО і Росією погубить Україну. Автор статті вважає, що статус буферної держави між двома сильними суперниками означатиме смерть української держави. Оскільки нейтральна Україна рано чи пізно стане полем битви між ними. А це призведе до розоренності і нежиттєздатності країни.