Росія на усіх переговорних майданчиках просуватиме ідею «спершу політика», прив’язуючи до неї і дотримання режиму припинення вогню, і звільнення заручників, пише очільник «Центру нових рішень» Костянтин Єлісєєв.
«Передбачаю, що РФ на нормандській зустрічі дотримання режиму припинення вогню і звільнення заручників поставить в залежність від виконання Україною політичних зобов’язань: вибори в ОРДЛО, дія закону про особливий статус на постійній основі, амністія. Буде принцип «спершу політика», - пише Єлісєєв у Twitter.
Росія зазвичай наполягає на тому, що пункти Мінських домовленостей треба виконувати саме у тій послідовності, як вони викладені в документі, тож першим має бути політичний блок, потім усі решта. Україна наполягає на важливості безпеки та контролю над окупованою ділянкою кордону.
У самому тексті немає жодних згадок про те, як і в якій послідовності виконувати їх.
На думку Єлісєєва, прориву від майбутніх нормандських переговорів чекати не варто, адже можна втрапити у пастку Кремля, коли у погоні за примарними перемогами Україна може втратити значно більше, ніж отримати.
«Президент робить серйозну помилку підживлюючи надочікування від майбутньої зустрічі дипрадників у нормандському форматі, потрапляючи в пастку Москви. Жодних ілюзій. РФ просуватиме принцип «спершу політика»: вибори в ОРДЛО, закон про особливий статус, зміни в Конституцію, амністія», - підсумував він.
Зустріч радників лідерів держав нормандської четвірки має відбутися 11 вересня, у ній візьме участь заступник голови АП Росії, так званий куратор окупованого Донбасу з боку Кремля Дмітрій Козак.
9 вересня відбулася зустріч Тристоронньої контактної групи у відеоформаті. Сторони погодили «інспектування» українських позиції біля населеного пункту Шуми, що на Донеччині. До складу інспекційної групи увійдуть українські військові, бойовики та спостерігачі ОБСЄ.
Бойовики за вказівкою кураторів використали як привід до ескалації бойових дій фальшиве звинувачення у начебто облаштуванні українськими військовими нових інженерних споруд у цьому районі.
Докладніше про те, скільки ще можна терпіти російське хамство? Для чого? І головне – задля яких результатів? Читайте у статті Тетяни Силіної «Жуйка миру» для ZN.UA.