UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поліція відкрила захисту матеріали та готує справу Шеремета до суду – ЗМІ

Слідчі повідомили адвокатів підозрюваних про завершення розслідування.

Національна поліція України готує справу про вбивство журналіста Павла Шеремета до передачі в суд, захисту ймовірних виконавців відкрили доступ до матеріалів.

Як пише "РБК-Україна" з посиланням на джерело в поліції, Національна поліція завершила розслідування справи Шеремета і сьогодні адвокатів трьох підозрюваних повідомили про це.

"Також поліція готова надати захисникам доступ до матеріалів кримінального провадження. Після їх ознайомлення справу буде передано в суд", - додало джерело.

Нагадаємо, 12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило про те, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтера Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця СЗГ Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугарь. У справі також фігурує подружжя добровольців Владислава та Інни Грищенків.

Читайте також: Зсуви в Бразилії вбили кілька десятків людей

Поліція вважає, що вони можуть мати інформацію про вбивство Шеремета. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників назвати не змогли. Колеги Шеремета з "Української правди" засумнівалися в озвученій поліцією версії щодо мотивів вбивства.

Печерський суд відправив Дугар під домашній арешт, а Антоненко і Кузьменка взяв під варту без права внесення застави.

Зазначимо, що 21 травня також стало відомо, що слідство змінило підозру затриманим раніше Юлії Кузьменко, Андрію Антоненку і Яні Дугар, оскільки у справі вбивства Павла Шеремета нібито з'явилися невстановлені раніше особи, які проходять в матеріалах провадження як замовники.

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли він виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

Докладніше читайте в матеріалі "Що відомо про вбивство Павла Шеремета" та статті Лесі Литвинової "Еволюція гідності".