UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пів мільярда доларів на армію України та негайні санкції на оператора "Північного потоку 2": у Сенаті зареєстрували законопроєкт

У законопроекті є інші шляхи допомоги Україні.

Американський Сенат зареєстрував "Акт гарантування суверенітету України шляхом посилення її оборони" (The Guard/Guaranteeing Ukraine’s Autonomy by Reinforcing its Defense Act). Законопроєкт пропонує надати Україні 450 мільйонів доларів фінансової допомоги на військові потреби, плюс ще 100 мільйонів на протиповітряну оборону та протикорабельні ракети, а також негайні санкції проти оператора "Північного потоку 2".

"Документ містить заходи, які мають стримати Путіна від агресії проти України. Підкреслю: не чекати, доки російські війська вторгнуться на нашу територію, а потім реагувати "занепокоєнням чи санкціями", а запобігати цій небезпеці", – написав голова НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко у Facebook у четвер.

Він додав, що автори законопроєкту негайні санкції проти оператора СП2 "оскільки цей трубопровід навмисне покликаний послабити та ізолювати Україну, збільшити залежність Європи від російської енергії, а також підірвати союзників та партнерів США по всій Європі".

У законопроєкті є інші шляхи допомоги Україні. Наприклад, це збільшення фінансування міжнародної військової освіти та підготовки для українських офіцерів, посилення співпраці між українською та американською арміями, а також посилення відмови від чинних обмежень військової співпраці США та Росії, "поки Путін не припинить окупацію української території", уточнив Вітренко.

Читайте також: Питання «Північного потоку-2» має повернутися в Берліні в політичну площину – Мельник

Нагадаємо, 23 листопада держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Штати розширять санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2" - під обмеження потраплять судна, які брали участь у будівництві. 

Росія використала у власних інтересах ситуацію на світовому ринку після пандемії та знизила поставки, що стало одним із факторів вибухового зростання цін на газ у Європі. Москва дає зрозуміти європейським партнерам, що збільшення поставок газу можливе за умови схвалення сертифікації оператора "ПП-2". Докладніше про те, чого домагається Кремль, читайте у статті Михайла Гончара ""Північний потік-2": три мети Путіна і як його зупинити" у ZN.UA.