UA / RU
Підтримати ZN.ua

Питання про повноваження делегації РФ у ПАРЄ вивчить Венеціанська комісія – Ємець

Повноваження російської делегації оскаржили депутати з України та Грузії.

Регламентний комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи прийняв рішення відправити на розгляд Венеціанської комісії проект рішення, яким оспорюються повноваження російської делегації, повідомив народний депутат Леонід Ємець.

Однією з підстав для оскарження повноважень делегатів від РФ є проведення так званих "виборів" в Державну Думу в 2016 році на території анексованого Криму, уточнив депутат.

Депутати Держдуми Росії були обрані, у тому числі, за рахунок вкрадених голосів з анексованого Криму. І тому є питання, чи є вони повноважними депутатами з точки зору міжнародного права", - написав політик на своїй сторінці в Facebook у середу, 26 червня.

За інформацією Ємця, комітет збирається прийняти рішення щодо запропонованого делегаціями України і Грузії проекту рішення з урахуванням висновків Венеціанської комісії.

"Вони (росіяни - Ред.) можуть бути не допущені до роботи в ПАРЄ, якщо таким буде рішення комітету. Проте до того моменту вони можуть працювати, але в "підвішеному" стані. Рішення Венеціанської комісії буде мати вирішальне значення", - пояснив депутат.

Ємець запевнив, що українська делегація "не здалася і не розслабилася", а продовжує свою роботу.

Читайте також: Клімкін також виступив за відкликання запрошення ПАРЄ спостерігати за виборами до Ради

У ніч на 25 червня ПАРЄ зняла санкції делегації з Росії без будь-яких додаткових умов. За резолюцію проголосували 118 делегатів, проти - 62, і 10 осіб утрималися. Наступного дня ПАРЄ відновила права російської делегації в повному обсязі. На знак протесту представники семи держав вчинили демарш і покинули сесійну залу. Україну підтримали делегації Польщі, Грузії, Словаччини, Литви, Латвії та Естонії.

Перед цим українська та грузинська делегації оскаржили рішення про повернення РФ до ПАРЄ. Також делегація України відмовилася від участі в роботі ПАРЄ і попросила Верховну Раду терміново розглянути це питання. Депутати також поставили перед президентом Володимиром Зеленським і МЗС питання про доцільність участі в інших органах Ради Європи.

У день голосування представники української делегації поскаржилися, що Зеленський самоусунувся від ситуації в ПАРЄ і фактично залишив депутатів без дипломатичної підтримки напередодні найважливішого засідання. Президент відреагував на рішення ПАРЄ лише через 11 годин: його прес-служба поширила заяву про "стурбованість і розчарування" глави держави.

Детальніше про ситуацію з поверненням Росії в ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".