UA / RU
Підтримати ZN.ua

Після втечі Януковича в Росію Манафорт два роки консультував "Оппоблок" - Bloomberg

У 2014-2015 роках політтехнолог 17 разів прилітав в Україну.

Екс-політтехнолог "Партії регіонів", колишній голова виборчої компанії президента США Дональда Трампа Пол Манафорт неодноразово приїжджав в Україну у 2014-2015 роках для роботи на виборах, повідомляє Bloomberg.

Як повідомляє видання, за даними українських прокурорів, у цей період зафіксовано 17 поїздок Манафорта в Україну. Ці візити були менш дохідними, оскільки його "головний український клієнт" - екс-президент Віктор Янукович, на той час вже втік до Росії.

Тим не менше, після втечі Януковича й анексії Криму РФ, Манафорт прибув в Україну, де порадив колишнім "регіоналам" перейменуватися на "Опозиційний блок", який міг бути "голосом росіян на сході", зазначають журналісти.

Найближчим часом Манафорт повинен з'явитися до суду, де йому будуть пред'явлені обвинувачення за двома новими обвинувальними висновками, підготовленими минулого тижня. Вони, зокрема, стосуються спроби політтехнолога приховати мільйони доларів доходів, отриманих за політичні консультації для проросійських політиків в Україні.

У публікації також уточнюється, що ці поїздки були здійснені значно пізніше, ніж зазначено в попередніх обвинувальних висновках про лобістську діяльність Пола Манафорта.

Як повідомляє видання, за даними одного з лідерів "Опозиційного блоку", народного депутата Нестора Шуфрича ("За життя"), за роботу на парламентських виборах в Україні у 2014 році, де Манафорт провів щонайменше місяць, консультуючи лідерів партії, він отримав близько 1 мільйона доларів.

Крім того, Манафорту не заплатили за частину роботи на українських виборах наприкінці 2015 року, зазначає "Українська правда".

Раніше лояльне до Республіканської партії видання Wall Street Journal писало про те, що Манафорт більше десяти років працювавна російського олігарха Олега Дерипаску. Їхнє співробітництво стосувалося України, Грузії, Чорногорії та інших країн, які Кремль вважає своєю "сферою впливу".

Також повідомлялося про те, що журналісти Associated Press знайшли докази отримання Манафортом коштів з "чорної каси" "Партії регіонів"". Як зазначалося в матеріалі агентства, мова йде про виплати, здійснені у 2007 та 2009 роках.

21 березня народний депутат Сергій Лещенко представив документи, які, за його словами, розкривають механізм отримання Полом Манафортом коштів з "чорної каси" "Партії регіонів". На думку Лещенка, виплати на користь Манафорта здійснювалися з використанням офшорних юрисдикцій і банків сумнівної репутації, зокрема – через фінансовий рахунок офшорної компанії у Киргизстані.

30 жовтня 2017 року екс-голова штабу Трампа і політконсультант екс-президента-втікача Віктора Януковича Пол Манафорт здався ФБР.

Правоохоронні органи США висунули Манафорту і його діловому партнеру Ріку Гейтсу обвинувачення по 12 пунктах. Зокрема, вони звинувачуються у "змові проти США, відмиванні грошей, наданні неправдивих відомостей і неподанні звітів зарубіжних банківських рахунків". Значна частина обвинувачення також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.

Суд відправив Манафорта та Гейтса під домашній арешт, а також призначив обом заставу: Манафорту у розмірі десяти млн доларів, Гейтсу – п'яти млн доларів. Підозрювані своєї провини не визнають.

Детальніше про розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера читайте у матеріалі Марини Денисенко "Отруєння малими дозами" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".