UA / RU
Підтримати ZN.ua

Після нормандського саміту Зеленський хоче продовжити закон "про особливий статус" Донбасу

Єрмак розповів, що у Зеленського є план А та план Б.

У разі успішного проведення нормандського саміту в Парижі наступного тижня президент Володимир Зеленський має намір внести до парламенту законопроєкт про продовження терміну дії закону про особливості місцевого самоврядування на непідконтрольній території Донбасу, заявив на організованій Chatham House та "Українською призмою" зустрічі у Лондоні помічник президента України Андрій Єрмак.

"За підсумками цього саміту ми готові внести на розгляд парламенту законопроєкт про продовження дії цього закону. А на початку наступного року ми готові запропонувати зміни цього закону", - цитує Єрмака "Європейська правда".

Водночас ймовірні зміни, які затвердять хіба наступного року, мають враховувати домовленості, досягнуті на переговорах у Парижі.

"Серед змін – у першу чергу імплементація формули Штайнмаєра", - наголосив він.

При цьому Єрмак зазначив, що йдеться виключно про сценарій, який відбудеться у разі успішних домовленостей.

"Якщо ми побачимо, що у Росії немає готовності до прогресу, у нас, звісно, є план Б", - додав він.

При цьому Єрмак підкреслив, що "Росія є нашим сусідом, з яким ми повинні співіснувати".

Як повідомлялося, Київ, Берлін, Париж і Москва підтвердили участь лідерів чотирьох держав у "нормандському" саміті 9 грудня в столиці Франції.

Голова МЗС України Вадим Пристайко повідомив, що робочий варіант комюніке затвердили на початку вересня. За підсумками саміту лідери чотирьох країн повинні дати позитивну оцінку розведення військ на трьох ділянках та обміну утримуваними особами, а також схвалити продовження роботи в цих напрямках. Про зміну положень або черговості пунктів Мінських домовленостей не йдеться.

Також Пристайко запевнив, що Зеленський не піде на поступки з ключових питань, що стосуються суверенітету і національної безпеки. До таких "червоних ліній" голова МЗС відніс внесення змін до Конституції, відмову від євроатлантичної інтеграції, проведення виборів в ОРДЛО в умовах окупації і відсутності контролю над кордоном і прямі переговори з бойовиками "ДНР" і "ЛНР".

Детальніше про підготовку паризького саміту нормандської четвірки читайте у статті Костянтина Єлісєєва "Паризький саміт нормандської четвірки: врятувати Україну від стратегічної помилки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".