Якби вибори у парламент відбувалися найближчої неділі, до Верховної Ради потрапили б п'ять політичних партії, свідчать дані опитування Центру Разумкова.
«Слугу народу» готові підтримати майже третина опитаних виборців – 28,1% серед тих, хто визначився, і 17,6% серед усіх опитаних. На другому місці «Європейська солідарність» (19,1% та 12,3% відповідно), третє посідає ОПЗЖ (15% та 10,3% відповідно), на четвертому розташувалася «Батьківщина» – (10,5% та 7,2%), замикає п'ятірку лідерів «Сила і честь» (6% та 4%).
Решта партій поки що не можуть претендувати на подолання 5% бар'єру та потрапляння до парламенту. Близько трьох відсотків підтримки серед виборців, які визначилися, мають «Українська позиція Гройсмана» та «Громадянська позиція» (3,7% та 3% відповідно), понад два відсотки – «Свобода» і «Радикальна партія Олега Ляшка» (2,7% та 2,5% відповідно), підтримку 1,8% виборців має УДАР.
На рівні статистичної похибки коливається рейтинг «Опозиційного блоку», «Партії Шарія», «За майбутнє», «Наш край» і «ПроПозиція». Порівняно з травнем впав рейтинг «Голосу» – 1,1% серед тих, хто визначився, і 0,7% серед усіх опитаних виборців. У травні, згідно з даними «Рейтингу», політсила мала підтримку 1,8% та 2,8% виборців, за даними Центру Разумкова - 2% та 3% відповідно.
Рейтинг партії «Голос» почав стрімко знижуватися після внутрішньопартійної кризи та виходу з партії популярних серед виборців членів. Зокрема, виключення Сергія Притули з керівних органів і його вихода з «Голосу».
Соціологічна служба Центру Разумкова з 11 по 16 червня 2021 року провела опитування методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання 2018 респондентів віком від 18 років за основними соціально-демографічними показниками у всіх регіонах України, за винятком ОРДЛО та АР Крим. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
Соціологічне опитування проводили в рамках дослідницького проєкту «Україна: 30 років на шляху до Європи», що фінансується Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні.
Минулого тижня Львівська, Івано-Франківська та Черкаська обласні організації партії «Голос» публічно закликали голову партії Кіру Рудик добровільно скласти повноваження і забезпечити перевибори керівництва в найкоротші терміни.
16 червня 10 членів парламентської фракції «Голосу» публічно висловили недовіру Ярославу Железняку та Кірі Рудик і повідомили про створення депутатського об'єднання «Справедливість». Депутати звинуватили керівництво партії в узурпації влади, паплюженні принципів демократії, підтримки голосувань за «дерибан» землі в Києві, «договорняках» і бажанні знищити антикорупційні органи.
Ще навесні повідомлялося про розкол у парламентській фракції «Голосу». Одним з факторів, що спровокували конфлікт, став законопроєкт №5133 про внесення змін до порядку призначення на посади та звільнення керівників ДБР і НАБУ
Тоді в партії визнали, що у них є проблеми у фракції і пообіцяли відреагувати на факти «порушення партійної і фракційної дисципліни».
Серйозним сигналом про проблеми в партії стало виключення Сергія Притули з керівних органів і його вихід з «Голосу».