19 червня під комюніке Саміту миру підписалася не лише острівна держава Антигуа і Барбуда, а й Організація американських держав, що об’єднує країни Північної та Південної Америки. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 16 червня.
«Увесь світ ми сприймаємо як рівних, і в цьому – наша ідеологічна відмінність від Росії в міжнародних відносинах. Ми поважаємо кожну націю, розраховуємо на кожен голос у співпраці між народами. Саме так побудований Статут ООН – щоб усі держави мали значення», – сказав Зеленський у зверненні, розміщеному у його Telegram-каналі.
За словами президента, російський диктатор Владімір Путін «хоче, щоб значення мав тільки він або ще той, кого він сам визначить. Це в Росії типово колоніальний погляд на світ, який ми разом з усіма партнерами маємо зламати».
«Формат Саміту миру, формат нашого комюніке, формат подальшої підготовчої роботи до другого Саміту забезпечить саме справедливе ставлення до кожної нації, до кожної держави і, звичайно, до України», – заявив Зеленський.
Нагадаємо, після завершення Саміту миру у Швейцарії, під комюніке зникли підписи Руанди, а також Іраку та Йорданії. Натомість там з'явився підпис Вселенського Патріархату. Таким чином, під комюніке наразі стоїть 78 підписів країн (не рахуючи міжнародні організації).
Чи зміг мирний саміт у Швейцарії якщо не повернути нам мир, то хоча б наблизити закінчення війни Росії проти України? Підсумки цього форуму, а також мотиви його ініціаторів, учасників і тих, хто проігнорував міжнародну зустріч у Бюргенштоці, аналізує редакторка міжнародного відділу ZN.UA Тетяна Силіна у статті «Саміт миру у Швейцарії: перша репетиція. Чи є в України час на продовження?»