UA / RU
Підтримати ZN.ua

Переведення рахунків медизакладів до Держказначейства: МОЗ закликали зупинити руйнування медреформи

В ГО «Медичні лідери» назвали орієнтовну дату переведення рахунків медичних установ до Держказначейства.

Переведення рахунків медичних закладів до Державної казначейської служби – це удар для кожного проактивного лікаря, заявили в громадській організації «Медичні лідери». ГО закликала Міністерство охорони здоров’я зупинити руйнування медичної реформи.

«Спроба перевести рахунки медичних закладів на обслуговування до Державної казначейської служби ставить хрест на досягненнях реформи. А це, зокрема, перетворення закладів на автономні некомерційні підприємства, які самостійно розпоряджаються заробленим і можуть робити свій заклад більш конкурентоздатним на ринку», – заявили громадські активісти. 

Вказано, що одним із ініціаторів такого кроку став міністр фінансів України Сергій Марченко. Раніше він же ініціював роботу з автономізації медичних закладів.

«Одна з найбільших загроз переведення грошей лікарень до казначейства – це потенційне повернення до виплати зарплат за тарифними сітками та «зрівнялівка». Лікарні повинні мати можливість стимулювати більшою зарплатою кращих фахівців», – додали в ГО. 

За словами громадських активістів, лікарі-ФОПи, підприємства та аптеки, що працюють за програмою «Доступні ліки», хочуть відмовитись від надання послуг в рамках програми медичних гарантій, якщо їхні рахунки переведуть до Держказначейства.

«За попередньою інформацією переведення рахунків може відбутися вже 1 січня. ГО «Медичні лідери» закликає Міністерство охорони здоров'я України провести круглий стіл за участю медиків, громадськості, та зупинити руйнування реформи», – додали в громадській організації.

Читайте також: Голова МОЗ розповів, що буде з клініками АМНУ в нову хвилю коронавірусу та перспективи програми медгарантій

ZN.UA ще минулої осені повідомляло, що Мінфін вже вдруге намагається провести розроблену ним постанову Кабміну, що зобов'яже всі медустанови, які отримують фінансування від НСЗУ, тримати ці кошти не в державних банках, а на казначейських рахунках. 

Тоді головні лікарі медустанов у соцмережах в один голос кричали, що «прийняття цієї постанови під час боротьби з пандемією COVID-19 призведе до повного провалу системи охорони здоров'я з дуже сумними наслідками». Адже зараз платіж лікарня може відправити одним натисканням клавіші, що полегшує роботу з постачальниками. У системі ж казначейства гроші «ходять» по кілька днів.