Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт назвав заяву директора-розпорядника МВФ Крістін Лагард про ризик припинення підтримки фонду черговим аргументом необхідності проведення реформ.
"Це ще один аргумент для завершення перезавантаження уряду-реформаторів і нульової терпимості до корупції", - написав він на своїй сторінці у Twitter.
Раніше Крістін Лагард заявила, що міжнародному валютному фонду складно продовжувати співпрацю з Україною за програмою розширеного фінансування EFF без належної боротьби з корупцією. "При відсутності помітних зусиль, надати новий поштовх реформам в управлінні державою та боротьби з корупцією, складно уявити, що підтримується МВФ програма триватиме і буде успішною", – йдеться в заяві Лагард, поширеному в середу, 10 лютого
Раніше агентство Bloomberg писало про те, що після відставки міністра-реформатора Айвараса Абромавичуса і його заяв про корупцію у владі, серед інвесторів знову з'явилися страхи про дефолт України через побоювання про уповільнення реформ.
У Держдепартаменті вже заявили, що США хочуть бачити продовження реформ Абромавичуса в Україні.
Також посли країн G7 закликали Україну продовжувати курс реформ у співпраці з МВФ, а українських керівників - відкинути "свої дріб'язкові розбіжності" і назавжди залишити в минулому "корисливі інтереси, які гальмували розвиток країни протягом десятиліть".
Джерела DT.UA в Адміністрації президента оцінюють ймовірність відставки прем'єр-міністра і переформатування уряду в 60%. Разом з тим, вони припускають, що склад Кабміну можуть змінити і без звільнення Яценюка. Чим може закінчитися урядова криза в Україні – читайте в статті Юлії Мостової "За ширмою" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".
Наприкінці січня президент України Петро Порошенко під час візиту в Давос погодив з директором-розпорядником МВФ Крістін Лагард підписання оновленого Меморандуму про співпрацю. Про позитивний результат переговорів з МВФ заявила міністр фінансів України Наталія Яресько. За її розрахунками, загальна підтримка українських реформ від західних партнерів у 2016 році складе$ 10 млрд.
За очікуваннями керівництва Національного банку України, черговий транш МВФ у розмірі 1,18 млрд SDR ($ 1,63 млрд) має надійти не раніше березня - протягом 2-3 тижнів після підписання меморандуму.
Нагадаємо, чотирирічна програма EFF загальним обсягом близько $ 17 млрд запрацювала в березні 2015 року. На першому етапі сума траншу становила $ 5 млрд, надалі передбачається щоквартальний перегляд і виділення в 2015 році трьох траншів по $ 1,6 млрд з їх подальшим зменшенням до $ 0,61 млрд в 2016-2018 роках. До теперішнього часу Україна отримала лише перший транш коштів на $ 5 млрд і другий - на $ 1,7 млрд.