UA / RU
Підтримати ZN.ua

ПАРЄ прийняла дві резолюції по Донбасу з поправками української делегації

Більшість депутатів підтримали резолюції про російської агресії проти України про порушення прав людини в Донбасі.

Парламентська Асамблея Ради Європи у середу, 12 жовтня, прийняла дві резолюції про ситуацію в Україні з урахуванням зауважень, озвучених українською делегацією.

"Тільки що ми досягли всіх найважливіших згадок у двох резолюціях щодо України, а саме: продовження санкцій проти РФ до відновлення повного суверенітету України, засудження незаконних виборів у Криму і заборони Меджлісу, відмови від призову прийняти РФ в Асамблеї незважаючи ні на що, звільнити ув'язнених, і ще багато чого. Навіть у назві резолюції замінили "конфлікт в Україні" на "російську агресію в Україні", – написав народний депутат, голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв на своїй сторінці у Facebook.

За резолюцію "Політичні наслідки російської агресії в Україні" проголосували 73 депутата ПАРЄ. Доповідь про порушення прав людини в окупованій частині Донбассп підтримали 87 депутатів. Під час голосувань у залі зареєструвалися 104 і 102 депутати відповідно, повідомила перший віце-спікер Верховної Ради, член української делегації в ПАРЄ Ірина Геращенко на своїй сторінці в Facebook.

Доповіді, присвячені Україні, представляли німецький депутат Маріелла Бекк та її колега з Чехії Христина Зеленкова.

Під час свого виступу Бекк розповіла, що доповідачки збиралися відвідати окуповану частину Донбасу для вивчення ситуації, але ОБСЄ відмовила їх, так як не змогла гарантувати безпеку.

"Якщо ОБСЄ не може гарантувати безпеку двох доповідачок, то як вона може гарантувати безпеку виборів?", – процитувала Геращенко питання німецького політика.

Український віце-спікер також повідомила, що доповідачки констатували неможливість проведення виборів в ОРДЛО в нинішніх умовах.

Читайте також: Компроміс щодо модальностей виборів в Донбасі поки не досягнутий

Також 12 жовтня в ПАРЄ дві великі групи виступили проти повернення Росії в асамблею. Зокрема, ЄНП і консерватори нагадали, чому російським делегатам заборонили брати участь в засіданнях.

Крім того, в ПАРЄ був представлений звіт про порушення прав людини в анексованому Криму і непідконтрольних Україні районах Донбасу. В цьому вказано, що умов для виборів в Донбасі немає. Чесні вибори потребують свободи слова для "проукраїнських" та "проросійських" ЗМІ, що важко уявити без встановлення українського закону та правопорядку.