Парламентські партії, які цинічно піддали кампанію глибокій партизації, були розгромлені локальними командами. Це пов'язано з тим, що на місцевих виборах громадяни бачать, кого вони обирають і роблять менше помилок. Про це в інтерв'ю Інні Ведерниковій повідомив колишній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.
«У той час як влада втрачає підтримку, опозиція не сформувала порядок денний. Рейтинг - не мета. Але у них нічого іншого немає. Нам же є що пред'явити виборцеві. Тому наша партія отримала очікуваний результат і в обласному центрі, і в регіоні. У нас більшість в міській та обласній раді, майже у всіх громадах - перше місце. Але в області є ОДА, яка буде формувати виконавчу владу. І дуже багато об'єктивно буде залежати від її дій. Але знову-таки адекватної управлінської не політичної стратегії по відношенню до місцевого самоврядування у чинної влади немає. Безумовно, ми маємо великі важелі в обласній раді і будемо працювати так само, як всі ці роки працювали в Вінниці», - сказав Гройсман.
У той же час на репліку журналіста про те, що люди часто голосували, не маючи вибору, тому що місто знаходиться в руках якщо не кримінальних, то політичних кланів, Гройсман відповів, що в Україні йде еволюційний процес усвідомлення відповідальності за свої рішення.
«З одного боку, ми з вами абсолютно не маємо права засуджувати вибір жителів громад. Він може нам подобатися чи ні, але це рішення конкретних спільнот в конкретний історичний період. Йде еволюційний процес усвідомлення відповідальності за свої рішення. Люди в підсумку отримають те, за що вони проголосували. Вчора на парламентських виборах вони повірили в «Слугу народу». Але ж були команди, в тому числі і наша, які мали досить серйозний кадровий потенціал, і які точно не допустили б такого безладу в країні, як зараз. При всіх відомих мінусах. Але люди вирішили так, значить, на те є об'єктивні причини. І я їх вибір поважаю. Сьогодні партія Зеленського хоч і зберегла лідерство в загальному заліку по країні, але не отримала жодного мера обласного центру. Пішло усвідомлення. Точно так само і в громадах. Потрібно перехворіти цим», - пояснив колишній прем'єр-міністр.
Він також заявив, що нічого дивного на місцевих виборах цього року не відбулося - правоохоронна система і центральна влада взаємопов'язані.
«Опер садить злочинця, а політик дзвонить його начальнику і той його випускає. Так на всіх рівнях. Тому нічого дивного не відбулося. Тільки сильна позиція держави, ефективна силова вертикаль і справедливий суд можуть поламати цю систему», - резюмував Гройсман.
З чим і навіщо Володимир Гройсман хоче повернутися у велику політику? Чи піде він прем'єром в команду Зеленського? Що пов'язує Гройсмана з Рінатом Ахметовим? Які механізми державного управління потрібно включити прямо зараз, щоб утримати країну? Відповіді на ці та інші актуальні питання читайте в інтерв'ю Інни Ведерникової з експрем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом на ZN.UA.