Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан розповів про те, що угорська сторона намагалася домовитися про його зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським, проте вона так і не відбулася. Орбан сказав, що зараз потрібно поліпшити відносини Угорщини та України та для цього необхідна зустріч із Зеленським, передає угорське видання Blikk.
"Україна величезна країна і так себе веде. Попри всі спроби Угорщини, українсько-угорська зустріч не відбулася. Угорщина вказала на свою готовність, але українська сторона не стала приймаючою стороною. Але щось має статися, тому що, попри різницю в розмірах, ми сусіди. Наші відносини порушені, це треба змінити, це вимагає особистої зустрічі: ми чекаємо своєї черги", - сказав Орбан на своїй пресконференції в четвер.
Раніше телеканал CNN писав про те, що Трамп, Путін і Орбан яро зневажають Україну. Одне відомо точно: лідери США, Угорщини і РФ негативно ставляться до України і у кожного є своя причина на це. Багато зовнішньополітичних аналітиків б'ють на сполох-за теплих відносин Трампа з Орбаном враховуючи тісні відносини угорця з Путіним.
Раніше повідомлялося, що Угорщина має намір і надалі блокувати членство України в НАТО через закон про мову. Цю заяву було оприлюднено в момент, коли в Угорщині з візитом перебував глава Кремля Володимир Путін.
Нагадаємо, 16 липня очільник Міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що в Угорщини є план покращення стосунків з Україною, і назвав умови, за яких Будапешт перестане блокувати переговори України з НАТО.
У МЗС Угорщини сподіваються на президента Володимира Зеленського, разом з яким зможуть вирішити "проблемні питання", що стосуються угорської національної меншини в Україні. Президент Угорщини Янош Адер, який був присутнім на інавгурації Зеленського, запросив нового голову України відвідати Угорщину. Він також назвав обнадійливими перші переговори із Зеленським.
Як відомо, Угорщина незадоволена українськими законами про освіту та мову й звинувачує Україну у нібито недотриманні прав нацменшин. При цьому Будапешт блокує зусилля України щодо взаємодії з НАТО, що неодноразово засуджував Захід.
Докладніше про україно-угорський конфлікт читайте в матеріалі Володимира Кравченка "Ілюзія добросусідства" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".