Про це в інтерв’ю ZN.UA заявив генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.
«У Кот-д’Івуарі Україна у критичний момент, а саме в лютому нинішнього року, погодилася передислокувати три штурмові гелікоптери з операції ООН у Ліберії. Цей крок був високо оцінений, оскільки він забезпечив надання ресурсів, коли вони були найбільше потрібні», - сказав він.
За словами генсека ООН, українські гелікоптери, поряд із французькими гелікоптерами з місії «Єдиноріг», виконували свої обов’язки професійно і, де потрібно, стримано. «Безперечно, нейтралізація важкої зброї врятувала життя багатьох цивільних громадян і представників сил ООН. Вони заслуговують на похвалу», - підкреслив він і додав, що застосування українських гелікоптерів обговорювалося з українським контингентом.
Говорячи про ситуацію уКот-д’Івуарі, Пан Гі Мун зазначив, що робота ООН у цій країні далеко не закінчена: «У країні зберігається критична гуманітарна ситуація. Проблемою залишається захист цивільного населення, зокрема від помсти з боку прибічників пана Гбагбо. Буде також проведено розслідування, як на внутрішньому, так і на міжнародному рівнях, щодо порушень прав людини. Місія ООН і надалі надаватиме урядові Кот-д’Івуару необхідну підтримку у відновленні правопорядку, щоб запобігти ризикові виникнення вакууму безпеки. Інші невідкладні кроки, потрібні для негайної стабілізації Кот-д’Івуару, включають забезпечення відповідальності за серйозні порушення прав людини, скоєні під час конфлікту після виборів; возз’єднання сил безпеки; роззброєння численних нерегулярних сил, які брали участь у конфлікті; відновлення державної влади на всій території країни. У середньостроковій перспективі ключовим пріоритетом є завершення незакінчених заходів мирного процесу».
Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв’ю Володимира Кравченка з Пан Гі Муном.