Міністр інфраструктури Володимир Омелян і в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун піддали жорсткій критиці систему відбору держсекретарів міністерств і відмовилися працювати із запропонованими їм кандидатами.
На брифінгу в понеділок, 5 грудня, Супрун і Омелян заявили, що діюча система відбору держсекретарів відкриває шлях до міністерства некомпетентним людям, з якими неможливо проводити реформи, передає LB.ua.
"Ми зібрали команду молодих професійних людей, які працюють на покращення системи. Ми хотіли б, щоб разом з нами працював держсекретар, який підтримує ці зміни, який буде професійно працювати в нашому міністерстві, коли ми будемо, і продовжить цю роботу, коли нас вже не буде. Але кандидати, які зараз подаються, не до кінця відповідають цим вимогам", – зазначила керівник МОЗ.
Супрун і Омелян заявили про необхідність зміни системи конкурсного відбору держсекретарів.
"Тут справа не в особистих уподобаннях Омеляна або пані Супрун, тут справа в цінностях і принципах. Є факт спроби реваншу", – підкреслив міністр інфраструктури.
Він також заявив про готовність піти у відставку, оскільки не збирається працювати з держсекретарем, якого відібрала конкурсна комісія.
"Я не чіпляюся ні за які посади і працюю для країни тільки тоді, коли можу бути ефективним. Тому хтось із нас працювати в цьому міністерстві не буде", – сказав Омелян.
Як повідомила адвокат Євгенія Закревська на своїй сторінці в Facebook, конкурс на заміщення посади держсекретаря Міністерства охорони здоров'я відбудеться у вівторок, 6 листопада. На першому етапі з формальних причин було відмовлено у праві брати участь у конкурсі декільком кандидатам "не з системи". При цьому документи, подані кандидатами, а також складу конкурсної комісії не оприлюднені.
У заяві Міністерства охорони здоров'я, опублікованому на офіційному сайті відомства в понеділок, підтверджується ця інформація.
"Упередженість комісії проявляється вже на етапі подачі документів, коли значна частина кандидатів відсіюється через нібито брак досвіду роботи на керівних посадах. У законодавстві немає чіткого визначення обліку керівного досвіду, тому комісія трактує це суб'єктивно і ситуативно... В деяких міністерства вже перемогли... особи, які працювали під час злочинної влади або замішані в корупційних схемах... Міністерство наполягає на перегляді критеріїв... та публічному висвітлення роботи комісії", – сказано в заяві.
Нагадаємо, що конкурсна комісія з питань вищого корпусу державної служби вже обрала держсекретарів для Міністерства інфраструктури (Андрій Галущак), Міністерства економіки (Олексій Перевезенцев), Міністерства культури (Ростислав Карандєєв), Міністерства інформаційної політики (Артем Біденко), Міністерства внутрішніх справ (Олексій Тахтай), Міністерства енергетики та вугільної промисловості (Максим Немчинов).
Детальніше про посади держсекретаря в міністерствах читайте в статті Ігоря Коліушка та Вікторії Дерець "Державні секретарі міністерств: старт нової управлінської реформи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".