Президент Франції Франсуа Олланд має намір особисто зателефонувати з лідерами країн "Нормандської четвірки" для того, щоб на вищому рівні обговорити можливість проведення зустрічі в Берліні, повідомив представник уряду Франції Стефан Ле Фоль вдень у середу, 12 жовтня.
За його словами, необхідність телефонної розмови продиктована тим, "щоб спробувати просунутися в пошуку політичного вирішення" ситуації у Донбасі.
Ле Фоль уточнив, сьогодні ввечері Олланд зв'яжеться з президентом РФ Володимиром Путіним і канцлером Німеччини Ангелою Меркель, при цьому не виключений тристоронній формат розмови.
Розмова з президентом України Петром Порошенком запланована на завтра - четвер, 13 жовтня.
За даними дипломатів, 10 жовтня відбулися консультації експертів-юристів, уповноважених главами чотирьох країн. Темою обговорення стали два питання: в першу чергу закон про вибори на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також закон про особливий статус Донбасу. Завданням експертів була чергова спроба зведення двох основних концепцій цих законів воєдино.
14 жовтня в Мінську на рівні радників глав чотирьох держав обговорення цих питань буде продовжено. Україну представлятиме заступник глави адміністрації президента Костянтин Єлісєєв, Росію - помічник президента РФ Владислав Сурков.
За його словами, російська "дорожня карта" виглядає як акт про капітуляцію України. Як пише Рахманін, за російською версією, вибори в ОРДЛО мають відбутися на мажоритарній основі. Особа, яка не проживала в "днр" і "лнр" останній рік, не має права висувати свою кандидатуру. Повноваження обраних органів не можуть бути достроково припинені протягом 4 років. Виборчкоми на виборах сформують місцеві. Києву "дозволять" делегувати в комісії по одному представникові, але без права обіймати посади голови або секретаря. Неблагонадійні, з погляду місцевої "влади", українські ЗМІ не можуть бути допущені до висвітлення кампанії. Забезпечення безпеки, а також "захист прав і свобод" запропоновано покласти на місцеві "суди, органи прокуратури і народної міліції". "Закон про особливий статус" з дня проведення виборів функціонує "у повному обсязі", після проведення виборів - "на постійній основі".
У той же час представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи на переговорах у Мінську Ірина Геращенко підкреслила, що Україна відстоює дещо іншу позицію: спочатку безпека (включно з виведенням з території України іноземного озброєння і техніки); гуманітарний блок (звільнення всіх незаконно утримуваних без всякого шантажу амністіями, яка повинна вступити в силу лише з політичним блоком); відновлення контролю Києва над кордоном з РФ з присутністю СММ ОБСЄ, тільки потім політичний блок (вибори за українськими законами і з міжнародним наглядом).