UA / RU
Підтримати ZN.ua

Український суд став на бік Шкарлета

Наявність плагіату у науковому доробку міністра освіти підтверджували міжнародні фахівці, а вітчизняна Феміда не побачила.

Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправними дії Комітету з питань етики Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) щодо перевірки наукового доробку очільника МОН Сергія Шкарлета на наявність плагіату. 

«За моїм позовом проти НАЗЯВО схвалено рішення про незаконність дій Комітету з питань етики. Дослідивши матеріали справи, Окружний адмінсуд столиці «визнав протиправними дії відповідача щодо встановлення наявності текстових запозичень без посилання на джерело» у низці моїх наукових робіт», - написав він у Telegram.

Шкарлет похвалився захистом ім’я «чесного науковця» та привітав політичних опонентів із «очікуваним фіаско».

Міністр також закликав позбавити Комітет з питань етики НАЗЯВО можливості перевіряти наукові роботи на відповідність засадам академічної доброчесності, оскільки, на його думку, той «на деякий час перетворився на інструмент маніпуляцій».

«Переконаний, що подібна практика має бути викорінена. Рішення про наявність чи відсутність плагіату в роботах українських вчених має ухвалюватися виключно в межах чинного законодавства, уповноваженими структурами і тільки на підставі доведених фактів», - додав Шкарлет.

Після ухвалення рішення Шкарлет також висловився на захист проєкту закону про заборону обіймати посади в уряді  особам, у чиїх роботах виявлено плагіат.

МОН під керівництвом Сергія Шкарлета «продовжує напрацьовувати нормативні документи з питань академічної доброчесності та розвитку української науки».

Наявність плагіату в трьох наукових роботах Сергія Шкарлета підтвердили не лише експерти Комітету з питань етики, а й міжнародні фахівці.

Фахівці ініціативи False-Science проаналізували статтю міністра «Теоретичні основи формування економічної безпеки підприємств», на яку він посилається в авторефераті до докторської дисертації. І виявили у ній численні запозичення та перефразування. Ознайомитися з дослідженням можна за посиланням.

Читайте також: В Україні зможуть позбавляти наукового ступеня за плагіат

Нагадаємо, 17 грудня 2020 року Верховна Рада проголосувала за призначенні Сергія Шкарлета очільником МОН – голоси дали 226 депутатів. До цього він кілька місяців керував міністерством у статусі в.о.

Призначення обурило студентів і викладачів декількох ВНЗ України та поклало початок акції «Стоп Шкарлет».

Через плагіат в роботах нового міністра вчені антіплагіатної ініціативи «Дісергейт» виступили із заявою проти його призначення. А ексголова МОН Анна Новосад і ексзаступниця міністра освіти Інна Совсун висловили впевненість в тому, що призначення Шкарлета лобіюють ректори вишів, які не зацікавлені в підвищенні якості вищої освіти.

На підтримку Шкарлета висловились дуже відомі люди. Це ректори-важковаговики, що очолюють ректорські асоціації та організації. Серед них – Леонід Губерський, Станіслав Ніколаєнко, Михайло Згуровський, Петро Куліков. А також боси освітянських профспілок Києва і України Олександр Яцунь та Георгій Труханов, президент Академії педагогічних наук Василь Кремінь.