UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Окремі об'єднання можуть створювати лише позафракційні депутати": у "Голосі" відреагували на рішення 10 своїх парламентаріїв

Половина фракції "Голос" не лише створила окреме депутатське об'єднання, але й висловила недовіру Ярославу Железняку.

Лише позафракційні народні депутати можуть створювати окремі парламентські об’єднання, заявили у партії “Голос”. У політсилі відреагували на створення об’єднання “Справедливість” половиною членів фракції та заявили про те, що політрада партії розгляне заяву відповідних парламентаріїв.

“Законодавство прямо передбачає можливість депутата вийти з фракції. Тільки позафракційні депутати мають право створювати депутатські групи. Але створення груп в межах депутатської фракції прямо суперечить статтям 58-60 Закону України “Про Регламент Верховної Ради України”. Ми поважаємо колег в їхньому бажанні мати альтернативну точку зору, але вона не може суперечити і порушувати закон”, - йдеться у коментарі партії.

Також в “Голосі” переконані, що всі питання внутрішнього партійного життя мають вирішуватися згідно з правилами та процедурами політсили. 

“Для цього існують органи управління, такі як з'їзд та Політична рада. Сьогодні Політична рада партії “Голос” розгляне заяву частини фракції «Голос» у Верховній Раді та дасть їй оцінку”, - зазначили в партії.

16 червня 10 членів фракції “Голос” висловили недовіру керівнику фракції Ярославу Железняку. Також вони заявили про створення окремого парламентського об’єднання “Справедливість”. 

Половина фракції “Голосу” заявила, що керівництво політсили перейшло червону лінію, коли п’ятеро депутатів проголосували за включення до порядку денного парламенту законопроєктів №5554 та №5554-1 про відтермінування введення норм закону про повномасштабний дубляж фільмів та серіалів українською мовою на телебаченні. 

Читайте також: Притула пішов з партії "Голос"

Раніше повідомлялося про розкол у парламентській фракції “Голос”. Політрада партії попередила депутатів, які підтримали законопроєкт №5133 про внесення змін до порядку призначення на посади та звільнення очільників ДБР і НАБУ про виключення з партії якщо вони ще раз “завдадуть їй шкоди”.

Тоді в партії визнали, що у них є проблеми у фракції, і пообіцяли відреагувати на факти "порушення партійної та фракційної дисципліни"

Своєю чергою члени фракції, яким пригрозили виключенням з політсили, виступили із вимогами переобрати керівництво партії та провести її позачерговий з’їзд.