UA / RU
Підтримати ZN.ua

Офіс президента заперечує, що тиснув на телеканал «Дом»

Колишні працівники телеканалу «Дом» стверджують, що ОП давав вказівки щодо «правильного оформлення» новин.

Офіс президента України стверджує, що не втручався в роботу телеканалу «Дом», журналісти якого звинуватили Банкову в цензурі.

«Навіть суто теоретично – для чого конкретно втручатись у внутрішні редакційні процеси телеканалу "Дом"? Що конкретно може додати такий інформаційний мікроменеджмент, навіть якщо його уявити? Це ж на практичному рівні просто не спрацює. Але навіть і намагань таких не було», – сказав радник голови Офісу президента Михайло Подоляк у коментарі «Детектору медіа»

Він стверджує, що єдиний формат співпраці ОП і телеканалу полягав у допомозі із залученням спікерів в ефіри, присутністю на офіційних заходах та запрошеннями на брифінги. 

«Для влади цього абсолютно достатньо. З іншого боку, для представників медіа, які займаються висвітленням діяльності влади, завжди і за будь-якої влади є важливим спілкування з представниками влади – офрек і під запис. Це об'єктивно потрібна річ для того, щоб медійники розуміли глибше деталі державної політики. Таке спілкування буває, і ми впевнені, що про нього можуть відкрито розказати сотні журналістів, які регулярно звертаються за коментарями, роз'ясненнями, конкретними деталями діяльності державних інституцій», – додав Подоляк.

Радник голови ОП звернув увагу, що журналісти, які звинувачують ОП в цензурі, не назвали своїх імен. 

«Анонімне джерело, яке не має жодної репутаційної цінності з легкістю переважає об’єктивний факт чи професійний коментар. Звісно, що так життя цікавіше, а заголовки новин сенсаційніші», –  сказав Подоляк.

Зауважимо, що з огляду на статистику вбивств та нападів на журналістів в Україні та світі, у колишніх працівників телеканалу «Дом» було моральне право приховати свої імена.

Читайте також: "Укрексімбанк" проведе нове внутрішнє розслідування нападу на журналістів "Схем"

Російськомовний телеканал «Дом» з’явився у березні 2020 року для мовлення на тимчасово окупованих територіях. Задача - об'єктивно інформувати українців на території Донецької та Луганської областей та в Криму, повертати їх до українського порядку денного. Але наразі є проблема: на окупованих територіях сигнал цього каналу ловиться лише частково, і багато людей про нього навіть не знають. Водночас на підконтрольній Києву території це медіа все більше перетворюється з нішевого на всеукраїнське.