UA / RU
Підтримати ZN.ua

Очільник Комітету розвідки Конгресу назвав "камінь спотикання" в питанні допомоги Україні: "Адміністрація спершу повинна тричі сказати "ні"

Він заявив, що республіканці чекають від Байдена визнання того, що його політика щодо південного кордону виявилася провальною. 

Глава Комітету розвідки Конгресу США, республіканець Майк Тернер пояснив, що проблема з фінансуванням Штатами підтримки України полягає у неспроможності адміністрації президента Джо Байдена сформувати "план успіху". Річ у тім, що законодавці у Конгресі не мають відповіді на питання, як далі будуть розвиватися події на фронті та які є методи досягнення цілей, в яких зацікавлені в тому числі США. Слова політика цитує "Голос Америки".

"Керівництво України обтяжене уявленням американського народу про мільярди доларів, які навіть ніколи не надходили в Україну", - пояснив Тернер, додаючи, що йдеться про кошти, які Штати фактично використали для поповнення власних оборонних запасів або підтримки союзників. 

Ба більше, республіканці, продовжив Тернер, чекають, щоб президент Байден визнав провал своєї політики щодо ситуації на південному кордоні США. Саме тому це питання та питання допомоги Україні у Конгресі поєднують, очікуючи як грошей для потреб кордону, так і зміни державної політики щодо нього. Це республіканець назвав "справжнім каменем спотикання". 

"Схоже на те, що адміністрація повинна тричі публічно сказати "ні" Україні щодо кожної системи зброї, перш ніж нарешті визнати потребу у ній та надати. А потім потрібно ще шість місяців, щоб [українці] отримали її", – прокоментував також ситуацію Тернер.

Читайте також: WP: Трамп руйнує будь-які шанси появи в Конгресі розумної угоди про допомогу Україні

Нагадаємо, лідер демократичної більшості у Сенаті Чак Шумер заявив,  що законопроєкт про надання допомоги Україні та Ізраїлю буде розглянуто верхньою палатою Конгресу наступного тижня. Він наголосив, що такий крок є необхідним навіть за умови, якщо "сині" та "червоні" не досягнуть домовленості щодо фінансування захисту кордону. Раніше видання Politico писало, щоймовірна дата голосування - 4 грудня. 

Як працюють "американські інвестиції" пояснює Іван Верстюк у статті на ZN.UA "Ціна американської допомоги для України: що дорожче, то дешевше".