UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нові власники офшорних компаній не зможуть відсудити конфісковані "гроші Януковича" - Луценко

Генпрокурор стверджує, що зміна власників компаній не призведе до юридичних наслідків.

Генеральний прокурор Юрій Луценко запевнив, що нові власники офшорних компаній, рахунки яких були арештовані в рамках конфіскації так званих "грошей Януковича", не зможуть їх повернути в судовому порядку.

"Зміна власників після накладення арешту на активи не призведе до жодих юридичних наслідків щодо спецконфіскації", - заявив Луценко на брифінгу у Верховній Раді в середу, 17 січня, передає УНН.

За словами керівника ГПУ, нові власники цих компаній не можуть вважатися сумлінними набувачами.

Раніше начальник Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк заявив, що нові власники зможуть відсудити конфісковані "гроші Януковича".

"Якщо є фірми, які оскаржують і які отримають відмову в цьому, і які можуть бути сумлінними набувачами, вони можуть звертатися до європейських судів і розраховувати, що європейський суд до них прислухатиметься", - пояснив прокурор.

Нагадаємо, 10 січня телеканал Al Jazeera оприлюднив розслідування про розкрадання екс-президентом України Віктором Януковичем і його оточенням 1,5 млрд доларів, до яких в 2016 році була застосована процедура спецконфіскації.

Згідно з матеріалами розслідування, посередником в купівлі облігацій офшорними компаніями в 2012-2014 роках виступала фірма Investment Capital Ukraine (ICU), яку на той час очолювала Валерія Гонтарева, котра згодом очолила Національний банк України.

Крім того, журналісти з'ясували, що народний депутат-утікач Олександр Онищенко і засновник девелоперської компанії Mos City Group Павло Фукс придбали у бізнесмена Сергія Курченка, який переховується в РФ, компанію, що володіє 160 мільйонами доларів заморожених активів Януковича.

Пізніше катарський телеканал оприлюднив засекречений Генеральною прокуратурою України вирок Краматорського міськсудуДонецької області про спецконфіскацію так званих "грошей Януковича".

На данний момент Генпрокуратура не може ні підтвердити, ні спростувати справжність тексту оприлюдненого вироку. За словами заступника генпрокурора Євгена Єніна, справжність документу буде підтверджено через час, після проведення відповідного аналізу компетентними органами.