UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Необґрунтовано висока": суддя КСУ пожалівся на зарплату

Це є причиною недовіри суспільства до рішень відомства. 

Новий суддя Конституційного суду України від "Слуги народу" Віктор Кичун вважає, що зарплата, яка в середньому становить 300 тисяч гривень, є "занадто високою". Про це повідомляє "РБК Україна"

Кичун вважає, що саме "необґрунтовано висока зарплата" є причиною недовіри суспільства до КСУ. 

"Це, знаєте, теж є додатковим елементом ненависті до суддів КСУ, що вони, мовляв, отримують величезні зарплати, а виносять такі сумнівні рішення", - додав він.

Суддя заявив, що необхідно відновити довіру громадян до КСУ з допомогою "справедливих для суспільства" рішень. 

"Треба виносити рішення, які об'єднують. Я вважаю, що таким могло б стати, наприклад, рішення про мову (мається на увазі закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної", - ред.). Щоб показати згуртованість, щоб не було груп інтересів, щоб показати, що ми всі представники в КСУ від українського народу", - заявив Кичун.

Читайте також: Відразу після оприлюднення указу Зеленського перестав працювати сайт КСУ

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень.

9 грудня Венеціанська комісія опублікувала терміновий висновок про законодавчу ситуацію щодо механізмів протидії корупції відповідно до рішення Конституційного суду України. Наступного дня Венеціанка опублікувала другий терміновий висновок щодо реформи Конституційного суду. 

30 грудня набув чинності закон “Про запобігання корупції"щодо відновлення інституційного механізму запобігання корупції". Документ дозволив відновити повноцінну роботу НАЗК, яка фактично була заблокована рішенням КСУ. Зазначимо, що після голосування за цей закон у Верховній Раді НАЗК виділило три грубі помилки, які допустили його автори.