UA / RU
Підтримати ZN.ua

Найбільші громадські організації звинуватили Богомолець в саботажі медичної реформи

Активісти просять президента зняти Ольгу Богомолець з посади голови профільного парламентського комітету.

Ряд великих громадських організацій спрямували президенту України Петру Порошенку відкритий лист з проханням відкликати Ольгу Богомолець з посади голови парламентського комітету з питань охорони здоров'я.

Згідно з повідомленням на сайті Благодійного фонду "Пацієнти України", приводом для підготовки цього листа стали дії Богомолець, які зводять нанівець всі зусилля по запуску медичної реформи.

За словами виконавчого директора БФ "Пацієнти України" Ольги Стефанишиної, Богомолець, як голова профільного парламентського комітету, відкрито саботує реформу. Так, в ході голосування законопроектів у Раді, вона нібито неправдивими тезами ввела депутатів в оману щодо змісту реформи.

Документ підписали, зокрема, виконавчий директор БФ "Пацієнти України" Ольга Стефанишина, голова координаційної ради БО "Мережа" Дмитро Шерембей, співзасновник БФ "Таблеточки" Ірина Литовченко, менеджер групи "Реформа системи охорони здоров'я" РПР Ксенія Сердюк, виконавчий директор "Transparency International Ukraine" Ярослав Юрчишин, координатор руху "Сильні громади" Валентин Краснопьоров, голова Ради старійшин ВМГО "ФРІ" Віталій Селик, голова правління ГО "Батьки за вакцинацію" Тимофій Бадіков, виконавчий директор ОО "Центр UA" Інна Борзило, і глава ГООПІРОРГ" Владислав Грезев.

Активісти переконані, що Богомолець робить все можливе, щоб реформа не відбулася. Так, голова комітету, маючи всі можливості для конструктивної співпраці та доопрацювання урядових законопроектів, не з'являлася на засіданнях парламентської групи під час їх доопрацювання.

У повідомленні зазначається, що напередодні, 8 червня, Рада проголосувала за законопроекти, покликані запустити медичну реформу. Так, депутати прийняли в першому читанні проект закону №6327, змінює медичну систему. У той же час, ще один законопроект (№6329), пов'язаний з медичною реформою, депутати не схвалили.

Як писала Ольга Скрипник у своїй статті для DT.UA, незважаючи на те, що до запуску реформи залишається не так багато часу, маса пов'язаних з нею питань залишається невирішеною. Аби реформи стартували, потрібно багато - від реєстрів лікарів і пацієнтів до затверджених тарифів на медичні послуги та протоколи лікування.

Раніше DT.UA писало, що Міністерство охорони здоров'я, що 15 березня представило свій законопроект,щодо медичної реформи, вимагало його затвердження Верховною Радою до 16 травня.

Детальніше про проблеми запуску реформи охорони здоров'я читайте в статті Ольги Скрипник "Медична реформа і ультиматум Мінздоров'я" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".