Нарощуючи війська біля кордонів України, Росія не знижує присутність НАТО у східній Європі, а навпаки – провокує її збільшення, пояснив генсек Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг в інтерв'ю The Wall Street Journal.
«Якщо мета РФ — домогтися скорочення присутності НАТО біля кордонів, результати досі були повністю протилежними. Нині у Європі більше американських військових, ніж сім років тому. У Північній Америці та Європі ми активніші, ніж у попередні десятиліття», — каже Столбенберг.
Генсек НАТО запевнив, що якщо РФ знову вирішить застосувати силу на світовій арені, то НАТО відреагує відповідно.
«Те, яка саме це буде реакція, і які саме військові можливості будуть задіяні — це питання, яке вирішуватиметься залежно від розвитку подій», — сказав він.
10-13 січня відбулися три раунди переговорів, присвячених російським претензіям стосовно європейської безпеки: переговори делегацій Росії і США в Женеві, засідання Ради Росія-НАТО у Брюсселі та переговори в рамках ОБСЄ.
Переговори були «складними, але професійними», повідомили у РФ. За підсумками всі учасники заявили про розбіжності в позиціях. Вимоги Росії щодо нерозширення НАТО на схід були визнані неприйнятними, Москва отримала конкретну відмову на свою завуальовану пропозицію щодо переділу світу на нові «сфери впливу».
Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна і переговори Росія–США: чи здадуть Україну» та Олексія Іжака «Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?»