UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Народний фронт" підтримає децентралізацію тільки після референдуму − Аваков

Глава МВС підтримав пропозицію Яценюка, озвучене в неділю ввечері.

Фракція "Народного фронту" у Верховній Раді не голосуватиме за проект внесення поправок до Конституції (в частині децентралізації), якщо ці зміни не підтримають громадяни на референдумі. Про це міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив на своїй сторінці у Facebook в неділю ввечері, 24 січня.

"Фундаментальні зміни до Конституції не можуть вирішуватися в кулуарах парламенту чи на переговорах в іноземних столицях... Єдиною умовою голосування фракції "Народного фронту" з найважливіших питань Конституції України може бути вердикт референдуму українців. Ніяк інакше!", − написав глава МВС.

Аваков уточнив, що, на його думку, громадяни України повинні висловити своє ставлення не тільки до децентралізації та статусу окремих територій, але й до судової реформи, переходу до парламентської республіки та утвердження геополітичного курсу.

Нагадаємо, увечері 24 січня в ефірі українських телеканалів прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк запропонував винести на референдум внесення поправок в Конституцію (в частині децентралізації).

Читайте також: Прийняття законів щодо ОРДЛО цікавлять Кремль більше, ніж конституційні зміни - джерело

Нагадаємо, в неділю, 24 січня, президент України Петро Порошенко озвучив умови, на яких Україна готова внести поправки в Конституцію (в частині децентралізації).

Раніше глава держави заявив, від внесення конституційних змін в частині децентралізації залежить доля мирного життя на сході України.

У той же час, віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд вважає, що президентський проект внесення змін до Конституції розширює повноваження голови держави й не дає нічого місцевому самоврядуванню.

Зокрема, згідно пректу, призначений президентом префект не тільки координує діяльність митниці, податкової поліції, але і "здійснює нагляд за дотриманням ними Конституції та законів України".

"Навіщо цьому префектові за ними доглядати? У них свої є начальники - міністри. Але цей пункт про те, кому, фактично, буде підпорядкована, наприклад, районна податкова. Так ось, вона буде підпорядкована не центральному апарату фіскальної служби, міністру фінансів і далі - парламенту (як має бути в умовах демократії), а префектові і, відповідно, президентові. Навіщо це президенту? Самі здогадайтеся", - зазначила Сироїд.

Докладніше читайте у матеріалі Оксани Сироїд "Брехня" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".