UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАБУ та СБУ прийшли з обшуками до Пашинського

Ексдепутата каже, що мова йде про пальне «Роснєфті».

Служба безпеки України та Національне антикорупційне бюро вранці 12 лютого прийшли з обшуками до колишнього народного депутата Сергія Пашинського. Як повідомив колишній народний обранець, слідчі дії стосуються справи про присвоєння «нафтопродуктів Курченка».

«Справа щодо передачі «палива Курченка», а насправді палива кремлівської "Роснефті", державі - за часів мародерства Януковича цей олігарх наживися активами на сотні мільйонів доларів, в тому числі майже 100 тисячами тонн нафтопродуктів, які у 2014-ому році вдалося передати державним нафтовим операторам. У 2015-ому році, як народний депутат України, я звернувся Президента України з проханням покрити дефіцит палива ЗСУ паливом "Роснефті", що дуже сильно тоді розізлило спонсорів Януковича та їх російських кураторів», - написав Пашинський у Facebook.

Він додав, що ще у 2015 році через цю ініціативу проти нього було відкрито кримінальну справу і саме на підставі цього 10-річного провадження проходять обшуки.

«Інформація про підозру - фейк! Дуже цікаво, з іншого боку, яким чином анонімні телеграм-канали дізнаються про слідчі дії правоохоронців», - додав він.

Як писав ще у 2015 році у статті для ZN.UA «Путін усіх помирить?» директор ТОВ «Консалтингова група А-95» Сергій Куюн, нафропродукти, що належали олігархові-втікачеві Сергію Курченку і російської компанії «Роснефть», були експропрійовані і продані за участю представників «Народного фронту». Мова йшла про  10 тис. тонн бензину на Херсонській нафтоперевалці, близько 80 тис. тонн сировини і нафтопродуктів на Одеському НПЗ, а також 10 тис. тонн нафтопродуктів на Васильківській нафтобазі «Роснефти».

Водночас прикривав вивезення палива з нафтобази «Роснефти» і здійснював «вхід» на Одеський НПЗ спецбатальйон МВС «Київ-1», а продаж конфіскованого палива Курченка було доручено фірмі «Укртранснафтопродукт» з орбіти Міненерговугільпрому, яке тоді очолював Володимир Демчишин.

Директора "Укртранснафтопродукту", у свою чергу, стверджував, що після сплати податків... майже нічого не залишилося. Хоча у випадку з паливом "Роснефти" не ясно було, до чого тут податки, скільки паливо  було розмитнене та повинно було повною мірою лягти на рахунки держкомпанії. На той час ринкова вартість експропрійованих ресурсів складала 1,5 млрд грн.