UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАБУ прийшло з обшуками не лише до Резніченка, й до координатора "Великого будівництва" Голика

Обшуки було проведено за 16 адресами.

Детективи Національного антикорупційного бюро України з сьомої ранку понеділка, 26 грудня, проводять обшуки не лише в очільника Дніпропетровської ОВА Валентина Резніченка, а й у координатора національної програми «Велике будівництво» Юрія Голика. Цю інформацію ZN.UA підтвердили джерела в НАБУ.

Слідчі дії стосуються розслідування, пов’язаного із «Великим будівництвом». Загалом обшуки було проведено за 16 адресами.

Юрій Голик є державним менеджером, який обіймав пост радника прем'єр-міністра Олексія Гончарука в 2019-2020 році, а також був радником глави Дніпропетровської ОВА. Координатором ініційованої президентом програми «Велике будівництво» він став у лютому 2020 року.

Де-юре Голик немає жодної офіційної посади, але де-факто глибоко залучений у ці процеси – у ЗМІ його зазвичай називають «куратором» «Великого будівництва». Сам він себе характеризує як «консультант» президентського проєкту. Наразі він так само інтегрований у процеси відбудови інфраструктури України, зокрема супроводжує Кирила Тимошенка під час поїздок у постраждалі регіони.

Водночас, на початку повномасштабної війни РФ проти України Голик в українському телеефірі заявив, що ця програма згорнута, оскільки в умовах воєнного часу вона втратила актуальність. А замість неї в країну зайдуть західні проєкти, які спільно з українською владою займатимуться проектом відновлення України.

Буквально напередодні питання щодо схем заволодіння бюджетними коштами прокоментував керівник головного підрозділу детективів НАБУ Андрій Калужинський у інтерв’ю «У нас люди, які підозрюються чи обвинувачуються в корупції, — рукопожатні. Їх підвищують по службі, у них беруть інтерв’ю та запрошують на заходи», яке він дав вперше за час своєї багаторічної кар’єри у НАБУ.

Відповідаючи на питання, чи провадяться розслідування можливих зловживань навколо таких прізвищ як Голик, Тимошенка, Резніченка, Арахамія - "людей-маркерів", про яких всі все знають — сусіди, журналісти-розслідувачі, правозахисники… крім правоохоронних органів, детектив зазначив, що чути або знати і довести у кримінально-процесуальному плані — це різні речі

"Одна справа — довести за стандартами умовного журналістського розслідування, сформулювати якісь уявлення про ті чи інші обставини в суспільства. Зовсім інша — довести до того, щоб спочатку повідомити про підозру, а потім суд виніс відповідний вирок.

І коли я казав, що існують схеми заволодіння бюджетними коштами, то це вже виходячи з того, що ми на ці схеми реагуємо в межах своїх повноважень. І, повірте, те, що є у ЗМІ, про що говорять і пишуть журналісти, — ми це все теж знаємо і бачимо. І всі факти, які можуть свідчити про наявність складу злочину, ми вивчаємо і даємо їм належну оцінку. Я не буду казати про конкретні факти і прізвища, але ми не закриваємо очі на корупційні процеси, які відбуваються в межах нашої підслідності".

Нагадаємо, що в листопаді Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила справу після розслідування про голову Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентина Резніченка. Журналісти з'ясували, що починаючи з березня одна приватна компанія отримала на дороги в Дніпропетровській області 1,5 мільярда гривень, й таким чином було встановлено рекорд з фінансування відбудови доріг по всій Україні. Підприємство пов'язують з близькою подругою Резніченка.