UA / RU
Підтримати ZN.ua

На зустрічі в Берліні РФ вимагала від України "особливого статусу Донбасу" та амністії для бойовиків

Глава МЗС РФ продовжує заперечувати присутність російських військ в Донбасі.

В ході берлінських переговорів 11 травня глава МЗС РФ Сергій Лавров пов'язав процес проведення виборів в особливих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) з необхідністю затвердження Україною "закону про особливий статус Донбасу" та повної амністії для бойовиків.

За його словами, останні переговори в "нормандському форматі" закінчилися безрезультатно, оскільки дані питання повинні вирішуватися в прямому діалозі "між Києвом, Донецьком і Луганськом".

Лавров також виступив з критикою ініціативи України по розміщенню в Донбасі збройної міжнародної місії, покликаної забезпечити безпеку та відкритість виборів. Крім того, він в черговий раз заявив, що РФ не є учасницею конфлікту в Україні.

Як повідомлялося раніше, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що 11 травня в ході зустрічі глав МЗС "нормандської четвірки" в Берліні не вдалося досягти консенсусу з ключових для Києва умов проведення виборів в ОРДЛО. Він поінформував, що на зустрічі озвучив усі "недискусійні" для України аспекти.

Читайте також: Звільнений з-під варти екс-начальник поліції Шевцов перебуває в лікарні

Раніше в МЗС України заявляли про готовність української сторони у стислі терміни розробити закон про вибори в ОРДЛО і терміново провести їх, щоб вже до кінця літа отримати легітимних представників Луганська і Донецька. Як зазначав заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко, український уряд готовий вести переговори з законно обраними представниками ОРДЛО, навіть якщо зараз офіційний Київ вважає їх злочинцями.

Як повідомляло ZN.UA з посиланням на власні джерела, Захід встановив для України нові крайні терміни щодо проведення виборів в ОРДЛО і стабілізації обстановки в Донбасі. Якщо раніше Україні ставили умовою прийняття виборчого закону в ОРДЛО до кінця березня і проведення виборів на неконтрольованих територіях до кінця червня, то тепер українській владі запропоновано зробити це до кінця травня і до кінця серпня відповідно.

Детальніше про виконання Мінських домовленостей читайте у статті "Оборона "Мінська" Сергія Рахманіна у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".