UA / RU
Підтримати ZN.ua

На засіданні ТКГ були присутні, допущені ОБСЄ "громадські радники" з ОРДЛО – Гармаш

За словами Сергія Гармаша, координатор підгрупи ОБСЄ не зміг пояснити, хто ці люди.

Під час засідання Тристоронньої контактної групи 19 січня були присутні так звані "громадські радники" з територій Донецької та Луганської області, контрольованих проросійськими бойовиками. Про це в Facebook повідомив представник української делегації в ТКГ Сергій Гармаш.

"Україна, Росія та ОБСЄ, виявляється, ведуть переговорний процес з "офіційними представниками ЛНР-ДНР"? А вони в курсі? Я перший раз сьогодні почув", - йдеться в повідомленні.

Гармаш розповів про те, що представник ОРЛО в ТКГ Родіон Мірошник вранці в Telegram написав про те, що "Сьогодні вперше в засіданні політичної групи Контактної групи по Донбасу візьмуть участь громадські радники від ЛНР і ДНР. Тепер від ЛНР і ДНР в Мінському переговорному процесі, крім офіційних представників братимуть участь і представники республіканської громадськості... Республіки скористалися своїм правом розширити склад делегацій...".

При цьому, за словами Гармаша, вже під час засідання ТКГ Мірошник заявили про те, що "визначати склад нашої делегації будемо ми, як сторона переговорного процесу", а представниця ОРДО Михайлова додала, що вони нібито "повідомили нотою МЗС про склад нашої делегації".

"При цьому ноти МЗС РФ на адресу учасників ТКГ не надходило. Представник російської делегації заявив, що Москва завжди повідомляє нотою МЗС про зміни в складі своєї делегації. А до інших "делегацій" МЗС Росії відношення не має. Природно, МЗС України теж не робив ноти про участь в Мінському процесі "громадських радників від ЛНР-ДНР". Тоді які "МЗС" і куди направили свої "ноти"? Це питання залишилося без відповіді", - зазначив Гармаш.

Він також додав, що питання української делегації про те, хто ці люди, залишилося без відповіді. За словами Гармаша, координатор підгрупи ОБСЄ не зміг цього пояснити, а лише сказав, що на переговорах не заведено підіймати питання статусу учасників.

"Таким чином, профанація Мінських переговорів по Донбасу доведена ОБСЄ до повного апофеозу... Дивні переговори якщо вони ведуться незрозуміло з ким", - заявив Гармаш.

За його словами, так звані "громадські радники" окупантів "не сказали ні слова". При цьому Гармаш зазначив, що "важливо те, що ОБСЄ проковтнула їх появу, не поцікавившись ні статусом, ні дипломатичною процедурою їх допуску. І, навіть, не взявши на себе відповідальність за їх технічну появу в процесі! Хоча процес технічно організовує виключно ОБСЄ".

"Ми не зірвали процес, враховуючи, що ця провокація, швидше за все, була приурочена до візиту в Київ нової головуючої в ОБСЄ - міністерки закордонних справ Швеції Анн Лінде. Але післязавтра нас, судячи з усього, чекає бурхливе засідання ТКГ", - підсумував Гармаш.

Як повідомлялося, під час засідання ТКГ 19 січня сторони обговорили забезпечення пересування громадян України через КПВВ, обмін взаємно утримуваними особами, процедуру пошуку зниклих осіб, а також "План спільних кроків".

ОБСЄ перевершила себе в прагненні догодити РФ. Це вже не субьектівізація ОРДЛО, це вже суб'єктивізація і закріплення в...

Опубліковано Сергеєм Гармашем Вівторок, 19 січня 2021 р.

Читайте також: ТКГ провела перше в 2021 році засідання: про що домовились

Нагадаємо, підготовлений українською стороною "План спільних кроків" для ТКГ пропонує повністю припинити конфлікт і демілітаризувати окремі райони Донецької і Луганської області на початку 2021 року, аби створити всі необхідні умови для проведення там місцевих виборів 31 березня 2021 року.

Віцепрем'єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков вважає, що місцеві вибори в ОРДЛО можна буде проводити не раніше, ніж через кілька років після повного припинення війни і відновлення Україною контролю над ділянкою кордону з РФ.

Докладніше про те, чи має намір нинішня владна команда “зберігати” Мінські домовленості; чи є у неї власний план донбаського врегулювання; чого вона чекає від західних партнерів; до чого готуватися в майбутньому процесі реінтеграції окупованих територій і які його терміни, читайте в інтерв'ю Тетяни Силіної з віце-прем'єр-міністром, міністром з питань реінтеграції ТОТ Олексієм Резніковим “Нам теж доведеться ковтати “жаб” у ZN.UA.