Експерти Міжнародного валютного фонду (МВФ) вже аналізують прийнятий сьогодні закон про податкову амністію на предмет неможливості його використання для відмивання коштів та корупції, а також щодо ефективності процедур перевірки, повідомив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.
"Будь-який законопроект про податкову амністію повинен містити потужні запобіжники, які унеможливлюють відмивання коштів та корупцію", - сказав він у відповідь на запит агентства "Інтерфакс-Україна".
"Законом також повинні бути введені надійні процедури ретельної перевірки з метою недопущення зловживань публічними діячами, їх родичами і тісно пов'язаними особами", - додав Люнгман.
Депутати прийняли закон про податкову амністію. Зокрема, документ передбачає, що в Україні з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року відбудеться одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів фізичних осіб. Також документ вводить збір з такого декларування - одноразовий обов'язковий платіж, який декларант сам розраховує з вартості належних йому активів. При цьому він повинен враховувати ставку такого збору.
Про те, чим добровільне декларування загрожує громадянам читайте в статті Людмили Симонової "Добровільно-примусове декларування для бідних".
Відзначимо, раніше Володимир Зеленський заявив, що вважає висунуті Україні вимоги з боку МВФ несправедливими, оскільки в країні восьмий рік триває війна. Однак запевнив, що виконає все, що обіцяли.
Аналітики JPMorgan прогнозують, що другий транш МВФ Україна отримає у вересні, під формування нового бюджету. Україні необхідно виконати вимоги МВФ до кінця липня. Основні питання - це антикорупція, зміни в закон про НАБУ, Вища рада правосуддя, НАЗК. Питання фіскальної політики, податкової політики, питання приватизації, структурних реформ і енергетична сфера.