У музеї Західної Фрісландії в Нідерландах заявляють, що зверталися в Інтерпол і до української сторони.
"Вся зібрана нами інформація була передана представникам української влади, українській поліції та прокуратурі. Ми звернулися в Інтерпол десь на початку вересня поточного року", - розповів директор музею Західної Фрісландії Ед Гирдинк в інтерв'ю DT.UA.
За наявними у DT.UA неофіційними даними, українське бюро Інтерполу отримало відповідний інформаційний запит в жовтні.
Також стало відомо, що в українське представництво Інтерполу звернувся офіцер зв'язку посольства Нідерландів, який повідомив про переговори між Брандом і Гуменюком, про передане фото вкраденої картини. Співробітник назвав імена осіб, до яких ймовірно зверталися як до потенційних покупців картин.
У листопаді нинішнього року під час візиту Петра Порошенка в Нідерланди голландська сторона поінформувала українського президента про історію з викраденими картинами.
Але, як з'ясувалося, українська сторона не розшукує голландські картини, оскільки Нідерланди офіційно не зверталися до України з дорученням їх шукати.
Детальніше про історію зі зниклими голландськими картинами, нібито виявленими в Україні, а також інтерв'ю з директором музею Західної Фрісландії Едом Гірдінком читайте в статті Сергія Рахманіна Картинна історія у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".
Нагадаємо, між Нідерландами і Україною розгорівся скандал через інформацією про те, що в руках бійців батальйону ОУН нібито виявилися картини голландських художників, які були викрадені з Музею Західної Фрісландії 11 років тому.