UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мовна стаття закону про освіту змінюватися не буде – Парубій

Стаття залишиться в прийнятій редакції, повідомив голова Верховної Ради.

Ніякі зміни до статті 7 закону "Про освіту" вноситися не будуть, заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій на конференції до Дня місцевого самоврядування у Львівській області, передає прес-служба Апарату Верховної Ради.

Парубій підкреслив, що у нього була розмова з представниками Венеціанської комісії, "і було погоджено, що сьома стаття закону "Про освіту" змінюватися не буде".

"Вона залишиться в ухваленій редакції", - додав спікер парламенту.

Він також зазначив, що перед прийняттям закону проходили круглі столи, учасники яких не могли прийти до спільної думки, "тому при розгляді закону про освіту була створена робоча група, завдяки чому змогли вийти на компромісне формулювання, яке з одного боку, захищає мови нацменшин, а з іншого - робить обов'язковою умовою для всіх вивчення державної мови".

Закон "Про освіту" набув чинності 28 вересня. Згідно ст.7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову. З 5-го класу діти будуть починати вчитися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, то на ній можливе викладання однієї або декількох дисциплін.

Як повідомлялося, Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) не підтримала звинувачення Угорщини у звуженні прав нацменшин у статті про мову навчання в законі "Про освіту", проте рекомендує Україні продовжити перехідний період до повноцінного застосування мовної статті.