UA / RU
Підтримати ZN.ua

Москва вважає, що доповідь ООН про стан прав людини в Україні сфабриковано

МЗС Росії заявило, що доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини про стан справ з правами людини в Україні має однобокий, політизований і необ'єктивний характер, що не відображає реальної ситуації в цій країні.

Документ Управління Верховного комісара ООН з прав людини про ситуацію в Україні рясніє кричущою вибірковістю, заради нього не треба було відвідувати цю країну. Про це йдеться в коментарі офіційного представника МЗС Росії Олександра Лукашевича, розміщеному у вівторок ввечері на сайті зовнішньополітичного відомства.

"Змушені констатувати, що доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) про стан справ з правами людини в Україні має однобокий, політизований і необ'єктивний характер, що не відображає реальної ситуації в цій країні", - йдеться в заяві.

"Так, укладачі доповіді вважали за краще не помітити, що нинішня "влада" в Україні стала такою в результаті збройного державного перевороту. Про події 22 лютого, включаючи напад незаконних збройних формувань на адміністративні будівлі і їхнє захоплення, не сказано ані слова. Особи, які отримали владу незаконним шляхом, позиціонуються як легітимний уряд. При цьому, навмисно опускають факти, які свідчать про те, що діяльність "нової" влади з перших хвилин здійснюється в атмосфері насильства і беззаконня", - зазначають у відомстві.

"Не приділяють увагу небезпечній тенденції - неконтрольованому зростанню агресивного націоналізму і неонацизму. У майже тридцятисторінковому матеріалі термін "неонацизм" не вживають зовсім", - підкреслюється в коментарі.

Також наголошується, що в доповіді "ігнорують цілий ряд інших грубих порушень прав людини з боку самопроголошеної влади, включаючи, зокрема, викрадення, катування, позасудові розправи, посягання на незалежність судової системи, утиск засобів масової інформації та громадянського суспільства".

"Документ рясніє кричущою вибірковістю. Дії радикалів на "майдані" в кінці лютого подають у ньому як мирний протест і прояв народного невдоволення, тобто, фактично, виправдовують. Ставлення до протестів на південному сході країни інше - легітимних інтересів російського населення цього регіону "спостерігачі" не вбачають", - зазначає Лукашевич.

"Одіозні оцінки ситуації зі свободою слова і преси. Нібито не мають місця спроби української "влади" перешкодити об'єктивному висвітленню ситуації у країні, погрози та залякування журналістів, відмова у в'їзді співробітникам іноземних ЗМІ", - йдеться в коментарі.

"Загалом складається враження, що доповідь сфабриковано під наперед задані висновки, заради яких можна було б і не їздити в Україну", - підкреслюють у відомстві.

Нагадаємо, УВКПЛ 15 квітня оприлюднило доповідь про ситуацію у сфері прав людини в Україні, підготовлену за підсумками візитів до України помічника Генсекретаря ООН Івана Шимоновича і перших тижнів роботи Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні. Про це повідомляє департамент інформаційної політики МЗС. "У документі переконливо відкидають звинувачення в порушенні в Україні прав російської меншини, що стали підставою для воєнної агресії Російської Федерації проти нашої держави і анексії АР Крим. Наводять докази невідповідності кримського псевдо-референдуму від 16 березня діючим стандартам у сфері прав людини, у т.ч. щодо свободи обміну думками з суспільних та політичних питань, свободи ЗМІ та доступу до інформації, а також захисту прав журналістів", - наголошується в коментарі українського МЗС.

Відомство також зазначає, що на окрему увагу заслуговує наведена у Звіті інформація про порушення прав жителів півострова у результаті російської окупації. Найбільш вразливими громадами Криму визнано кримських татар і українців, які змушені через залякування, відсутність безпечного середовища і утиски їхніх прав та свобод залишати власні домівки. "Враховуючи системні порушення прав людини на півострові Крим, українська сторона розраховує, що ситуація в АР Крим і надалі перебуватиме в полі зору місії УВКПЛ та інших міжнародних моніторингових механізмів", - додали у МЗС. У документі повідомляють про зовнішнє втручання у розвиток ситуації на сході України, зокрема, про участь у протестах і зіткненнях осіб, що прибули з Росії. !zn

Читайте також:

В ООН визнали незаконність референдуму і утиск кримських татар і українців у Криму

ООН натякає, що Росія сфальсифікувала результати референдуму про відокремлення Криму

Конгресмени закликали Обаму посилити міжнародну ізоляцію Росії