Більшість українців не очікують поліпшення ситуації після місцевих виборів 25 жовтня. Однак ті, хто скористався своїм виборчим правом, налаштовані більш оптимістично. Про це свідчать дані опитування групи «Рейтинг».
Серед тих, що прийшов на виборчі дільниці, очікують змін на краще 47%. 4% вважають, що ситуація лише погіршиться, 38% вважають, що не зміниться нічого, 11% не змогли відповісти.
Серед тих, хто не голосував, оптимістично налаштовані 20%, зате песимістів більше - 13%. Абсолютна більшість - 58% - не чекає ніяких змін. Не змогли відповісти 9%.
Серед тих, хто проголосував, найбільша кількість тих, хто чекає змін на краще, серед молоді 18-29 років - 51%. У віковій групі 30-49 таких 49%, 50-59 років - 47%, старше 60 - 45%.
Найбільшими оптимістами виявилися виборці «Слуги народу» (58% розраховують на позитивні зміни), партій «За майбутнє» (54%) і «Голос» (50%).
Серед виборців «Європейської Солідарності» і «Батьківщини» оптимістів 46% і 47% відповідно.
Найменше чекають змін на краще ті, хто не визначився, (42%), виборці «Партії Шарія» (38%), «Опозиційною платформи - За життя» (41%) і «Свободи» (42%).
Опитування проводилося у всіх областях, крім тимчасово окупованих Криму та районів Донеччини та Луганщини. Було опитано 9947 респондентів старше 18 років, у тому числі 1200 осіб на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів - опитування тих, хто не голосував у виборах. Помилка репрезентативності: не більше 2,8%
У неділю, 25 жовтня, в Україні відбулися місцеві вибори. Громадяни обирали депутатів обласних, районних, міських, сільських і селищних рад, а також міських, селищних і сільських голів у всіх 24 областях України.
За даними ЦВК, явка на виборах не перевищила 37%, це в півтора рази менше, ніж на місцевих виборах 2015 року.
Вже опубліковані дані екзит-полів з результатами голосування в ряді великих міст.
Детальніше про те, хто, як і для чого бере владу в обласних центрах України 25 жовтня, читайте в передвиборному проекті ZN.UA "Країна по поличках" (українсько. та російською мовами).