UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мін'юст РФ почав розгляд запиту України про відеодопит Януковича

Запит, поданий ще в липні, стосується допиту Януковича в якості свідка.

В Міністерстві юстиції Росії отримали запит від Міністерства юстиції України про допит екс-президента України Віктора Януковича по відеозв'язку. Запит вже розглядається, повідомили в Мін'юсті РФ.

Повідомляється, що в своєму допиті Святошинський районний суд Києва посилається на Європейську конвенцію про взаємну правову допомогу у кримінальних справах 1959 року та на Конвенцію про правову допомогу і правових відносинах з цивільних, сімейним і кримінальних справах 1993 року.

Суд передбачає допитати Януковича у справі про заворушення на київському Майдані в 2014 році.

Як повідомлялося, Мін'юст України направив відповідний запит в Росію ще в липні.

Мова в ньому йде про допит в якості свідків екс-президента Януковича і колишнього командувача внутрішніми військами Станіслава Шуляка, у рамках справи п'яти беркутівців, підозрюваних у масових вбивствах учасників Революції гідності 20 лютого 2014 року.

Як повідомлялося, Генпрокуратура України має намір допитати у справі про розстріл Евромайдана президента України Петра Порошенка, секретаря РНБО Олександра Турчинова, київського міського голову Віталія Кличка та екс-прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка.

Читайте також: ГПУ буде використовувати "чорну бухгалтерію" ПР для розслідування справи про узурпацію влади Януковичем

Нагадаємо, на початку липня Святошинський районний суд закінчив вивчення балістичних експертиз у справі п'ятьох екс-беркутівцівпро розстріл 48 учасників Майдану, які, за словами представника ГПУ, підтверджує причетність обвинувачених беркутівців до злочину.

14 липня представники департаменту спецрасследлваний ГПУ, в результаті обшуків знайшли на дні одного з ставків Голосіївського району Києва залишки гвинтівки, з якої, за припущенням Генпрокурора Юрія Луценка, співробітник "чорної роти" Беркута стріляв по протестуючих біля Жовтневого палацу. Там же були знайдені деякі фрагменти автоматів.

Як повідомив пізніше глава департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк, бійців "чорної роти" Беркута", які розстрілювали учасників Революції Гідності, вивів із Києва один з керівників громадської організації "Ніхто крім нас", яка об'єднує учасників бойових дій в Афганістані.

27 липня голова громадської організації "Ніхто крім нас" Олександр Ковальов підтвердив отримання від ГПУ повідомлення про підозру в тому, що допоміг бійцям "Беркута" покинути Київ лютому 2014 року. Він пояснив свій крок прагненням не допустити нових зіткнень в столиці.

Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Евромайдана читайте у статті Євгенії Закревської "Зворотна сторона очевидності" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".