UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Ми це все теж знаємо і бачимо": головний детектив НАБУ про корупційні кейси Голика, Тимошенка, Резніченка та Арахамії

На думку Калужинського, ситуація в країні не змінилася — є люди, які намагаються привласнити бюджетні кошти,  і які беруть хабарі. 

Зараз виглядає надзвичайно цинічно, коли одні крадуть гроші, а інші жертвують своїм життям, заявив в інтерв’ю Інні Ведерніковій для ZN.UA керівник головного підрозділу детективів НАБУ Андрій Калужинський. 

Відповідаючи на питання, чи провадяться розслідування можливих зловживань навколо таких прізвищ як Голик, Тимошенка, Резніченка, Арахамія - "людей-маркерів", про яких  всі все знають — сусіди, журналісти-розслідувачі, правозахисники… крім правоохоронних органів, детектив зазначив, що чути або знати і довести у кримінально-процесуальному плані — це різні речі. 

"Одна справа — довести за стандартами умовного журналістського розслідування, сформулювати якісь уявлення про ті чи інші обставини в суспільства. Зовсім інша — довести до того, щоб спочатку повідомити про підозру, а потім суд виніс відповідний вирок.  Щодо певних історій — інформація була публічною: кримінальне провадження було зареєстроване прокуратурою, воно надійшло нам, і ми його розслідуємо. … І, повірте, те, що є у ЗМІ, про що говорять і пишуть журналісти, — ми це все теж знаємо і бачимо. І всі факти, які можуть свідчити про наявність складу злочину, ми вивчаємо і даємо їм належну оцінку. Я не буду казати про конкретні факти і прізвища, але ми не закриваємо очі на корупційні процеси, які відбуваються в межах нашої підслідності", - відповів головний детектив НАБУ.

Серед найпопулярніших корупційних схем в умовах війни Калужинський назвав поставки державі товарів чи послуг за завищеними цінами через різноманітні компанії-"прокладки", завищення обсягів виконаних робіт, а також закупівля на папері речей, яких не існує, і які не поставляються державі. 

До речі, сюди можна додати прізвище відомої династії Фісталів, які і до війни, і зараз закуповують медобладнання в рамках того ж "Великого будівництва", додала журналістка Інна Ведернікова. З бюджету у воєнний час вимиваються колосальні кошти. Обладнання у великих масштабах поставляється в рази дорожче, ніж закуповується.

"Ми знаємо про подібні факти, вони розслідуються. За великим рахунком такі схеми існують за всіма напрямами. Кейси з медобладнанням — лише одні з них", - додав Андрій Калужинський. 

Говорячи про проблему корупції на митниці, він додав, що це також правоохоронний орган, який добре знає свої слабкі місця і вживає усіх заходів, щоб ускладнити їх пошук зовні та можливість задокументувати їх протиправні дії.

За словами головного детектива НАБУ, по факту ресурси у бюро зараз дуже обмежені, адже із можливих 241 детектива працюють 220. 

"Кожен із них має сам виявляти злочини, їх розслідувати, складати обвинувальні акти тощо. В кожному з територіальних управлінь Харкова, Одеси та Львова НАБУ працюють усього-на-всього 14–16 детективів. Порівняйте це з іншими правоохоронними органами, чий штат слідчих нараховує тисячі людей", - зазначив Калужинський.

Читайте також: Детективи НАБУ активно задіяні в операціях сил оборони та розвідки — Калужинський

Більше матеріалів Інни Ведернікової читайте за посиланням.