Президент України Володимир Зеленський зміг показати канцлеру Німеччини Ангелі Меркель під час зустрічі в Берліні реальні загрози, які несе "Північний потік-2" економіці України. Про це в ефірі Україна 24 в п'ятницю ввечері заявив голова "Нафтогазу" Юрій Вітренко.
"Мені здається, що багато в чому ми змогли переконати пані Меркель, і вона навіть змінила багато в чому свою точку зору на цей проект. По-перше, вона побачила реальні загрози для безпеки України. Що це не тільки питання грошей для України, що не тільки питання економіки, це питання реальної безпеки, ми їй пояснили. По-друге, ми пояснили, що якісь такі легкі рішення навіть, наприклад, її розмови про нібито продовження поточного транзитного контракту на 10 років... Мені здається, вона зрозуміла ті загрози, які несуть в собі спрощені рішення", - заявив Вітренко.
Він також висловив сподівання, що найближчим часом Німеччина зробить кроки, щоб гарантувати енергетичну безпеку України.
"Ми чітко обговорили, що повинні зробити, щоб гарантувати енергетичну безпеку України. Я сподіваюся, що найближчим часом побачимо реалізацію цих домовленостей до того, як вона піде (Меркель), і до того, як Північний потік-2 буде запущений. Я сподіваюся, що він взагалі не буде запущений... Меркель нам пояснювала, що займає проукраїнську позицію, і пояснювала впевнено і переконливо", - зазначив голова Нафтогазу.
Нагадаємо, під час зустрічі із Зеленським у Берліні 12 липня Меркель заявила, що транзит газу через Україну повинен зберегтися після запуску "Північного потоку-2".
У Білому домі заявили, що чекають відповіді, що зробить Німеччина, щоб РФ не використовувала газ, як зброю проти України і Східної Європи
Детальніше,про що говорили в Берліні український президент і німецький канцлер, читайте в статті Володимира Кравченка "Меркель не обернулася назад« Північний потік »"
Про що домовилися Байден і Меркель 15 липня на зустрічі у Вашингтоні пише в статті "Байден і Меркель задекларували нові відносини" Олексій Їжак.