Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Берлін підтримує імплементації «формули Штайнмайера» в українське законодавство. За словами глави німецького уряду, проведення виборів в ОРДЛО може допомогти врегулюванню ситуації в Донбасі.
«Необхідна імплементація« формули Штанмайєром »в українське законодавство. Ми хочемо досягти проведення виборів в цих регіонах », - сказала Меркель в ході спільного з президентом України Володимиром Зеленським брифінгу в Берліні в понеділок, 12 липня.
Вона також констатувала відсутність прогресу в реалізації Мінських домовленостей.
Призабута «формула Штайнмаєра» (запропоноване колишнім головою МЗС і чинним президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром першочергове проведення виборів в ОРДЛО) знову увійшла в український політичний лексикон восени 2019 року. Реалізації "формули Штайнмаєра" вимагає РФ.
1 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив, що в Тристороння контактна група погодила "формулу Штайнмаєра" і розведення сил і засобів в районі Петрівського і Золотого. Мешканцям "сірої зони" Зеленський особисто гарантував безпеку. Він також анонсував розробку нового законопроекту про "особливий статус" Донбасу з урахуванням "формули Штайнмаєра".
Заяви Зеленського спровокували масові протести в Києві й інших українських містах. Найчисленнішою стала акція "Ні капітуляції!" у День захисника України 14 жовтня. Проти "Формули Штайнмаєра" виступили низка обласних і міських рад.
Пізніше Зеленський заявив про неможливість проведення виборів в ОРДЛО без виведення російських військ.
Детальніше про "формулу Штайнмаєра" і наслідки її можливої реалізації читайте у статтях Тетяни Сіліної "Формула вибору" і Костянтина Єлісєєва "Диявол – у формулі", а про перспективи виборів у ОРДЛО в статті Ольги Айвазовської "Негнучкі лінії і вибори на Донбасі" у ZN.UA.
Володимир Зеленський 11 липня відбув до Німеччини з дводенним візитом, щоб зустрітися з федеральним канцлером Ангелою Меркель, її наступником Арміном Лашетом і президентом Франком-Вальтером Штайнмаєром.
У червні відбулася розмова канцлера Ангели Меркель і Володимира Зеленського. Серед іншого, співрозмовники обмінялися запрошеннями: Меркель запросила Зеленського в Берлін 12 липня, Зеленський - запросив Меркель на інавгураційний саміт Кримської платформи і святкування 30-річчя Незалежності України 24 серпня у Києві.
У вересні у Німеччині відбудуться вибори до Бундестагу, після чого в уряді, швидше за все, з'явиться чорно-зелена коаліція. Коаліцію християнських демократів і «зелених» в Києві розглядають як одну з найбільш сприятливих для України, чекаючи, зокрема, перезавантаження політики по «Північному потоку-2». Детальніше читайте в статті Володимира Кравченка «Штурм Берлінської стіни» в ZN.UA.