UA / RU
Підтримати ZN.ua

Матіос вважає, що закон про ДБР суперечить КПК і загрожує правам людини

Раніше головний військовий прокурор пропонував відтермінувати створення Держбюро розслідувань.

Заступник генерального прокурора – головний військовий прокурор Анатолій Матіос розкритикував закон про Державне бюро розслідувань і створення ДБР.

Відповідні заяви він зробив в ефірі телеканалу 3s.tv увечері у вівторок, 1 березня.

За словами Матіоса, законодавець не передбачив механізму передачі матеріалів кримінальних проваджень з прокуратури в ДБР.

Крім того, прокурор вважає, що деякі норми закону, зокрема, про провокацію злочину, що створюють загрозу правам людини.

Голова військової прокуратури назвав неприпустимим створення слідчого органу зі статусом центрального органу виконавчої влади, а також розкритикував положення про те, що діяльність ДБР регулюється Кабміном.

"Закон містить дискримінаційні вимоги в частині формування слідчих підрозділів, а саме, в частині відсоткового обмеження формування особового складу і містить ризики порушення незалежності ДБР у зв'язку з визначенням його як центрального органу виконавчої влади", – заявив Матіос.

У січні головний військовий прокурор – заступник генпрокурора Анатолій Матіос повідомив про намір ГПУ звернутися до президента Петра Порошенка з проханням відтермінувати початок роботи ДБР.

Так як ДБР не зможе почати роботу вчасно – 1 березня, виникне правовий вакуум – слідчі органи, які зобов'язані передати матеріали кримінальних проваджень ДБР, втратять право здійснювати процесуальні дії, пояснив Матіос.

Подібні побоювання раніше висловлювала адвокат родичів Небесної Сотні Євгенія Закревська.

Читайте також: Адвокат "Небесної сотні": Без змін до законів про НАБУ та ДБР справа Майдану може розвалитися

Кабінет міністрів на позачерговому засіданні 29 лютого прийняв постанову про створення Державного бюро розслідувань і затвердив кандидатури шести з дев'яти членів конкурсної комісії щодо обрання керівника Бюро.

Як повідомлялося, закон "Про Державне бюро розслідувань" був прийнятий Верховною Радою 12 листопада 2015 року.

На ДБР покладаються обов'язки з розслідування злочинів, раніше підслідних прокуратурі, а саме - злочинів, скоєних вищими посадовими особами, державними службовцями, суддями та працівниками правоохоронних органів, крім випадків, коли ці злочини віднесені до підслідності детективів Національного антикорупційного бюро, і військових злочинів.