UA / RU
Підтримати ZN.ua

Малайзія оприлюднила проект резолюції Радбезу ООН про трибунал по збитому Боїнгу

Малайзія бачить "загрозу міжнародному миру і безпеці" у катастрофі МН17.

Делегація Малайзії розповсюдила проект резолюції Ради безпеки ООН з вимогою сформувати міжнародний трибунал для незалежного розслідування справи про збитий Боїнг-777 над Донбасом в липні минулого року.

У проекті документа йдеться, що РБ ООН має "сформувати міжнародний трибунал з єдиною метою - домогтися судового переслідування тих, хто несе відповідальність за злочин, пов'язаний зі збитим літаком авіакомпанії Malaysia Airlines, що здійснював рейс MH17 17 липня 2014 року".

На думку Малайзії, трибунал стане ефективною гарантією незалежного та неупередженого процесу розслідування", оскільки те, що був збитий авіалайнер, стало "загрозою міжнародному миру і безпеці".

Раніше прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте вже закликав до заснування міжнародного трибуналу, на якому б розглядалися справи щодо відповідальних у катастрофі малазійського літака. "Трибунал ООН є кращим варіантом покарання винних у катастрофі МН17, так як це найкращий шанс віддати їх суду", - заявив він.

Традиційно категорично проти трибуналу виступає РФ – її "не влаштовує ідея створення трибуналу", заявили в російському Мзс, аргументувавши це тим, що розслідування катастрофи не завершено.

У свою чергу Україна також підтримала ідею про створення трибуналу по теракту проти Боїнга-777.

Боїнг-777 "Малайзійських авіаліній", що здійснював рейс Амстердам - Куала-Лумпур був збитий 17 липня в Донецькій області. На його борту перебували 298 осіб. Всі пасажири і члени екіпажу загинули.

Передбачається, що літак збила ракета ЗРК "Бук-М1", випущена з району контрольованого бойовиками міста Сніжне. 2 червня радник генконструктора російського концерну ППО "Алмаз-Антей" Михайло Малишевський заявив, що в малайзійський "Боїнг", на думку експертів підприємства, дійсно влучила зенітна керована ракета комплексу "Бук-М1". Однак він стверджує, що характер пошкодженьспростовує версію про пуск ракети із району Сніжного.

Контррозвідка СБУ зібрала докази причетності бойовиків і РФ до катастрофи "Боїнга". А слідчі прокуратури Нідерландів мають достатньо доказів, щоб встановити винних у катастрофі малазійського "Боїнга" в Донбасі.

2 травня Нідерланди завершили пошукову місію на місці катастрофи "Боїнга-777".