UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лукашенко потрапив в базу сайту «Миротворець»

Адміністратори бази охарактеризували Лукашенко як пособника російських окупантів і людину, яка вчинила замах на суверенітет і територіальну цілісність України.

Олександр Лукашенко потрапив в базу даних «Миротворця». Адміністратори сайту охарактеризували білоруського диктатора як «пособника проросійських терористів і російських загарбників», а також звинуватили його в замаху на суверенітет і територіальну цілісність України.

Посібником держави-агресора Лукашенко вважають за те, що він видав росіянам найманців ПВК «Вагнера», які воювали проти України в Донбасі, проігнорувавши запит української прокуратури.

Підставою для другого звинувачення стало інтерв'ю експрезидента Дональда Туска, в якому той розповів, як Лукашенко в 2014 році після втечі Віктора Януковича пропонував об'єднати Україну і Білорусь до державного союз на чолі з собою.

Читайте також: Білорусь розгорнула половину армії вздовж кордону з Польщею і Литвою - Лукашенко

У Білорусі вже 26-й тривають протести проти режиму Олександра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян.

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тихановська - 10% голосів виборців.

ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі.  Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум п'ять протестувальників загинули. Десятки безслідно зникли.

Після цього було оголошено загальнонаціональний страйк, до якого доєдналися десятки державних підприємств.

Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян.

ЄС відмовився визнавати результати виборів і анонсував санкції проти чиновників режиму Лукашенка.

Олександра Лукашенка привітали з перемогою лише лідери РФ, Китаю, Вірменії і Молдови.

Детальніше про ситуацію в Білорусі читайте в статті Андрія Паливоди «Ні війни, ні миру» в ZN. UA.